Zákazník z Hong Kongu zložil zálohu 100 000 € na potenciálnu verziu roadster už v roku 2011, pri kúpe kupé Huayra. Bolo to ešte pred ohlásením zámeru postaviť otvorenú verziu.

Pagani postaví 20 kusov hardcore verzie kupé Huayra. Získať jedno z nich však môžete, iba ak už Pagani vlastníte.

Pán Pagani osobne prezradil, že chystá darček pre svojich zákazníkov v podobe hardcore verzie Pagani Huayra kupé. Slová "pre svojich zákazníkov" pritom myslel doslovne. Z tejto verzie totiž automobilka postaví iba 20 kusov a ponúkne ich iba zákazníkom, ktorí si už Pagani v minulosti kúpili. Žiadne bližšie informácie ohľadom techniky, či jazdných výkonov, zatiaľ neprezradil. Isté sú však dve veci. Automobilka túto verziu predstaví ešte pred príchodom roadsteru a nebude to Huayra R. Tá príde neskôr.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Takmer presne o rok bude mať svoju svetovú premiéru ďalšia novinka, ktorou je Huayra roadster. Hoci pre väčšinu sveta ešte zostáva oficiálne záhadou, predajcom a potenciálnym zákazníkom ju predstavili už 4 marca. Je pravdepodobné, že niekoľko z nich aj predali. Minimálne jednu však určite. Zákazník z Hong Kongu totiž zložil zálohu 100 000 € na potenciálnu verziu roadster už v roku 2011 pri kúpe kupé Huayra. O tom, že roadster nebude iba kupé bez strechy svedčí fakt, že otvorená verzia bude o 50 kg ľahšia. K tomu dostane o 20 koní navyše. Jeho 6,0 litrový, twin-turbo V12 od AMG teda ponúkne 552 kW, čo je rovných 750 koní. Otvorená Huayra bude mať okrem vrchnej časti aj nové šasi, nový predný a zadný pomocný rám a rozdielnu prevodovku. Na viac detailov si však budeme musieť ešte počkať. Isté ale je, že aj v tomto prípade automobilka postaví iba 100 kusov.

Zdroj: topgear