Peugeotu rastú krídla, o tom niet najmenších pochýb. Jeho novovzniknuté športové oddelenie Peugeot Sport Engineered (PSE) pracuje na plné obrátky a pripravuje športové verzie Peugeotov spĺňajúce nielen dynamické, ale aj environmentálne a iné legislatívne požiadavky. Že to nie je ľahká úloha, je dnes asi každému jasné. Už dlhšie sa hovorí, že športové ambície automobilky nijak neklesajú, naopak, výkonné verzie konkurenčného VW Golf jej dlhodobo ležia v žalúdku a hodlá sa s nimi popasovať aj na poli „ekologických“ športových verzií s hybridným pohonom. Najnovším pracovným zadaním oddelenia PSE tak má byť vývoj športovej verzie Peugeot 308 R s minimálnym výstupným výkonom 300 koní. Ten by si to na trhu mohol neskôr rozdať aj s najvýkonnejším Golfom R.

S pohonom všetkých kolies

Že nepôjde len o „navoňanú“ verziu bežných Peugeotov 308, je zrejmé už zo základného požiadavku na pohon všetkých kolies. Novinka vychádzajúca z pripravovanej ďalšej generácie modelu 308 (na trhu začiatkom roka 2022) príde s vylepšeným hybridným pohonom, ktorý dnes využíva najvýkonnejší hybridný Peugeot 3008 GT a prinesie niekoľko nových riešení, o ktorých automobilka zatiaľ nahlas nehovorí. Z vyjadrení jej predstaviteľov je však zrejmé, že modelový rad 308 čakajú veľké zmeny. Okrem „superšportovej“ verzie sa totiž ukáže aj plne elektrická, či ako crossover (či to bude nová generácia modelu 3008, alebo niečo nové, zatiaľ nie je zrejmé). Kedy sa ukáže nový Peugeot 308 R na trhu, je zatiaľ predčasné hovoriť, isté však je, že športové Peugeoty čakajú krajšie zajtrajšky. 

Športový Peugeot 308 R bude kombinovať spaľovací motor a dva elektromotory. Samozrejmosťou bude aj pohon všetkých kolies.

zdroj: Autocar