Šéf Peugeotu Jean Philippe Imparato potvrdil, že nemajú ďaleko od vytvorenia záplaty po už odpísanom coupé RCZ v podobe veľmi ostrého hot-hatchu.

Peugeot však neplánuje nástupcu RCZ

Šéf Peugeotu zároveň potvrdil, že využijú  všetky potrebné znalosti z motošportu, či už z rally alebo z Dakaru. Zároveň sa vyjadril, že neplánujú vývoj nástupcu RCZ, čo je škoda. Pre oba menšie hatchbacky, 208 a 308, budú naďalej pripravovať ostré verzie. Nechcú úplne stratiť športový potenciál značky.

Výbehový model Peugeot RCZ R patrí podľa mnohých odborníkov medzi najlepšie predohraby posledných rokov.

Jedným z možných variantov je použitie 1,6 turbo motora s výkonom 260 k v spojení s dvomi elektromotormi. Maximálny výkon sa pohybuje okolo 500 koní. Prvýkrát to predstavili v koncepte 308 R Hybrid. Z 0-100 km/h dokáže šprintovať pod 4 sekundy. To by pekne podkúrilo aj nemeckej prémiovej konkurencii v podaní Audi RS3, BMW M140i a Mercedesu A45 AMG, no hlavne ľudovým značkám a modelom ako Focus III RS. V reále si ale myslím, a nie som sám, že výkon mierne priškrtia. Každopádne som sám zvedavý, ako sa s neľahkým cieľom popasujú a ako nastavia cenovú politiku.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: Carscoops