Najnovšia správa spoločnosti Automotive News Europe tvrdí, že Volkswagen sa rozhodol ukončiť v Európe vývoj novej generácie Passat vo verzii sedan. Dôvod? Zníženie kanibalizácie. Je známe, že Škoda Superb silno konkuruje Passatu najmä vďaka väčšej praktickosti kde koncepcia batožinového priestoru Škody Superb ponúka liftback (otváranie piatych dverí spolu so zadným sklom). Volkswagen Passat nás tak opúšťa po neuveriteľných 51 rokoch. V ponuke však naďalej zostáva no výlučne ako kombi (Variant).

Trend SUV stále pretrváva

Správa ďalej spomína, že Superb novej generácie sa zameriava na zákazníkov z krajín v strednej a východnej Európy, kde sú sedany stále populárne, zatiaľ čo Passat láka najmä kupcov zo západnej Európy.  Najväčším konkurentom oboch rivalov však stále zostáva rastúci trend SUV. Je zrejmé, že spoločnosť Volkswagen sa bude viac zameriavať práve na tento segment vozidiel. Preto ďalšou obeťou tiež bude elegantnejší model Arteon. Sériový liftback a aj Shooting Brake sa už ďalšej generácie nedožijú.

Reprezentatívne sedany nekončia

Odporcovia SUV nezúfajte. Volkswagen potvrdil plány na začatie výroby nového štvordverového vozidla pod označením Aero už do roku 2023. Tento model však neprichádza s klasickým naftovým či benzínovým motorom. Ide o čistý elektromobil.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov