Ak sú prvé správy pravdivé, je sa na čo tešiť. Škoda Karoq RS vraj dostane k pohonu 4x4 maximálny výkon 221 kW (300 k). A to ešte žiadna sériová Škodovka nemala. Rok 2019 bude pre značku mimoriadne pestrý. Do predaja prichádza nový typ Scala, modernizovaný Superb aj s verziou plug-in hybrid a k nemu na kábel fungujúce elektrické Citygo. Peckou roka má byť jesenný príchod ďalšej generácie Škoda Octavia IV. A do toho všetkého má byť čas ešte na vyšportované SUV?

Karoq RS 2,0 turbo benzín alebo 1,5 TSI + hybrid?

Na rozdiel od Kodiaqu RS, ktorý má biturbo TDI dvojliter pôvodne predstavený v Passate BiTDI s max. výkonom 176 kW (240 k) a 500 Nm, má menší model získať benzínový motor známy z modelu VW Golf R. Jeho max. výkon vraj bude 300 koní, čo je 221 kW. Krútiaci moment má byť na úrovni 380 Nm. 

Koncom minulého roka šéf vývoja Škoda Auto naznačil, že Karoq RS príde, no dodal, že v tíme premýšľajú nad ekologickejším variantom. To by mohlo znamenať, že Karoq RS bude hybrid, a teda k elektromotoru dajú 1,5 TSI. V tom prípade odborníci odhadujú max. výkon tesne nad úrovňou Kodiaq RS, teda 180 kW (245 k).

Čo to bude, ak to bude, je však asi jasné. Škoda ešte nemala veľmi čas tieto veci v SUV skúšať a ladiť, a preto je veľmi pravdepodobné, že vyšportovaný Karoq RS dostane benzínový dvojliter. Túto tézu by mala potvrdzovať aj naznačená cena základného modelu Karoq RS pod 40-tisíc eur.

K tomu dostane model RS celú klasiku, teda modifikovaný podvozok, športovejší bodykit, iné disky kolies, čierne doplnky, športovejší volant, predné sedadlá a kvázi karbónové dekory. Otázny je digitálny prístrojový panel: bude ho mať sériovo alebo stále za príplatok? Nuž a posledný odhad je premiéra. Vraj by sa pred verejnosťou mohol vrtieť na podstavci spoločne s novou Octaviou 4. generácie na jesennom autosalóne vo Frankfurte.

Úvodný obrázok pochádza od známeho maďarského virtual dizajnéra X-Tomi. Dokáže autá kresliť veľmi realisticky. Pozrite si preto aj ďalšie jeho stelesnenia neexistujúcich modelov značky Škoda, ktoré by nejeden fanúšik značky nepochybne ocenil.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov