Na Slovensku je to tak! Samozrejme, bežný vodič nič neušetrí. Tento priekak poslanci úpravou zákona skôr-neskôr opravia. A keby aj v marci, celoročná známka lacnejšia nebude. Poukazuje to znova na naše malé-veľké kocúrkovo, kde nik za nič nie je zodpovedný...

Legislatívnu absurditu pre tv Markíza potvrdil aj viceprezident policajného zboru Ľubomír Ábel. „Áno, legislatívne platí to, že policajti samostatne nebudú kontrolovať úhradu týchto diaľničných známok,". Za všetko môže úradnícky amaterizmus. Od 1. januára mal byť do prevádzky spustený systém elektronických diaľničných známok. V súvislosti s tým musel byť prijatý aj príslušný zákon. Ako však býva zvykom, pravá ruka nevie, čo robí ľavá. Ficova vláda síce nový zákon prijala, ale diaľničiari nestihli systém spustiť včas. (Elektronicke diaľničné známky ešte nebudú. Lepiť ich budeme za rovnaké peniaze.) Elektronické diaľničné známky v prevádzke nie sú, avšak zákon áno. Nikto netuší, dokedy bude tento stav trvať.
 

Pokutu po novom môžete dostať iba v prípade, ak bude policajtovi asistovať zamestnanec NDS, alebo naopak. A to sa s ohľadom na kapacity pracovníkov NDS deje iba pri výnimočných „lievikových“ akciách, ktoré navyše policajti avizujú vopred. Ak by vás predsalen prichytili pri jazde bez diaľničnej známky, naďalej platí, že vám môže byť uložená bloková pokuta až do výšky 200 € a v správnom konaní až do výšky 500 €. Veľavravný je však  postoj polície, ktorej podľa slov jej viceprezidenta súčasný stav dokonca vyhovuje. Budú sa vraj môcť sústrediť na iné veci. :)

zdroj: dobrenoviny.sk