„Naším cieľom je zabezpečiť na cestách bezpečné a ekologické vozidlá, a nie pokutovať vodičov,“ povedal minister dopravy, Arpád Érsek. Prečo potom nemôže systém automaticky bez nutnosti registrácie posielať upozorňovací e-mail/SMS o blížiacom sa konci platnosti TK a EK?

Predstavitelia ministerstva dopravy oznámili, že pokuty za chýbajúce TK a EK budú nižšie. Presnú sumu však nešpecifikovali. Rezort chce zároveň rozšíriť sieť staníc technickej a emisnej kontroly. Podľa nového návrhu bude môcť v tejto oblasti pôsobiť ktokoľvek, kto splní potrebné podmienky. Znamená to znižovanie kvality STK? To ukáže až čas. Ministerstvo dokonca uvažuje nad zmenou frekvencie jednotlivých kontrol pre rôzne vozidlá. Opäť však nič konkrétne neprezradili.

Prečo to nemôže íst bez registrácie?

„Naším cieľom je zabezpečiť na cestách bezpečné a ekologické vozidlá, a nie pokutovať vodičov,“ zdôraznil minister dopravy, Arpád Érsek. Zároveň majiteľov áut vyzýva aby sa zaregistrovali na stránke www.jiscd.sk, ktorá vás automaticky upozorní na potrebu znova absolvovať TK a EK. Znie to skvelo, nie? Nie. Ten istý štát vám totiž dokáže automaticky odoslať pokutu bez akejkoľvek registrácie. Prečo potom nemôže automaticky bez nutnosti registrácie posielať aj upozorňovací e-mail/SMS o blížiacom sa konci platnosti TK a EK? Potrebné údaje v databázach na to má.


Mimochodom, registráciu na stránke www.jiscd.sk využilo len cca 5700 motoristov. Vozový park SR je pritom okolo 2,7 milióna vozidiel. Fakt by to nešlo automaticky?

Zdroj: autobild