Siluetu Panamery Porsche zachová. Vzhľad však údajne zmení.

Nová Panamera bude stáť na platforme MSB, v ktorej má prsty aj Bentley. Koncepčne vychádza z konštrukcie 911 991, kde Porsche použilo 5 rôznych materiálov ako napríklad horčík, oceľ alebo hliník. Vďaka tomu kupé schudlo 45 kg. Podobný scenár očakávajme aj s Panamerou. Jej hmotnosť by mala dosahovať 1,8 až 1,9 tony. Rozmery podľa všetkého ostanú rovné. Zmenou prejde len rázvor, ktorý bude dlhší a výrobca skráti previsy karosérie.

 Dizajnový šéf, Michael Mauer, hovorí, že silueta vozidla ostane rovnaká. Na prvý pohľad bude jasne identifikovateľné, že ide o Panameru. Napriek tomu bude automobil vyzerať inak. Ako? To ešte nevieme. V interiéri dôjde k zníženiu počtu ovládacích prvkov, ktoré Porsche združí do dotykového displeja.

Verejnosť prijala Panameru spočiatku rozpačito. V priebehu rokov si ale našla svoje miesto a nová generácia je logickým vyústením jej života aj napriek tomu, že nedosahuje predajné úspechy ako Cayenne. Porsche sa nemôže sťažovať. Ročne z Panamery predá tisíce kusov.

Panamera dostane 6 a 8 valcové motory. Porsche navyše pracuje na nových prevodovkách.

Z pohonných jednotiek počíta nová generácia s existenciou šesť a osemvalcových motorov. Porsche údajne pracuje na vývoji nových prevodoviek, o ktorých zatiaľ nevieme nič. Podstatné však je, že nová Panamera dostane na výber ako automat, tak aj manuál.

V hre je dokonca aj dvojdverová verzia. Nejde však o veľmi pravdepodobný scenár, pretože Porsche by ďalšie kupé takmer nemalo kde vyrábať. Jeho výrobné kapacity sú obsadené. Podstatné však je, že druhá generácia Panamery dorazí až v modelovom roku 2017. Na druhej strane, výrobca chce do roku 2018 ročne produkovať 200 000 automobilov a teda veľké uvoľnenie vo výrobných linkách očakávať nemožno.

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj: Porsche Panamera dostalo nový diesel. Hurá?