Pred pár mesiacmi zverejnila nemecká automobilka Porsche fotografie zvláštneho vozidla pripomínajúceho svojim vzhľadom rozobrané paneláky z Luníka IX. Pod niekoľkými povedomými panelmi sa však neukrývala „rozkradnutá Carrera GT“, ale týmto spôsobom sa firma pokúsila zamaskovať pripravovanú novú vlajkovú loď 918 Spyder. Vďaka tomu sa podarilo utajiť dizajn novinky aj bez drahej kamufláže, s technickými parametrami sa ale Porsche prekvapivo neskrývalo.

Ako už vieme, pred zadnou nápravou pracuje 4,6-litrový vidlicový osemvalec, priamo odvodený z motora okruhového špeciálu RS Spyder. V sériovom aute by mal byť naladený na 578 koní a spojený s upravenou sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou PDK z Panamery. To však nie je jediná pohonná jednotka, ktorá sa stará o rozkrútenie kolies. V8 je spojená s elektromotorom s výkonom 122 koní a druhý elektromotor s výkonom 109 koní pre zmenu zabezpečuje pohon prednej nápravy.

  Porsche 918 má 780 koní a 750 Nm. Aktivujte overboost a dostanete až 950 newtonmetrov.  

Porsche uvádza, že 918 disponuje celkovým výkonom 780 koní a krútiacim momentom 750 Nm. V prípade aktivácie systému „overboost“ sa táto hranica krátkodobo posunie až na 950 Nm. Podľa nameraných hodnôt by mala akcelerácia na 100 km/h trvať menej ako tri sekundy a Spyder by mal zvládnuť jazdiť rýchlosťou 325 km/h. Už len kvôli týmto parametrom je udávaná spotreba 3,0 l/100 km podozrivo nízka, vysvetľuje ju však nezmyselná metodika merania EU, ktorá do cyklu započíta aj 26 km, ktoré by Porsche 918 malo zvládnuť len na dobíjacie baterky.

Z nových fotografií môžete vidieť, že čakanie na definitívnu podobu auta sa takmer na konci. Porsche oblieklo svoju novinku do pôsobivého, v každom prípade však známeho karbónového obleku. Je viac než podobný predchádzajúcej koncepčnej štúdii, čo je tiež dôkazom, že najvyššiemu manažmentu sa mimoriadne páčil už prvý dokončený návrh. Produkcia auta štartuje v septembri 2013 a prví šťastní majitelia by mohli položiť kľúče od svojho vysneného Porsche už pod vianočný stromček. Ak ste sa však zobudili len teraz, ani dostatočne vybavené bankové konto vám veľmi nepomôže. Spyder sa vypredal viac ako pred rokom.


Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov