Cenu posledného kusu nespomenuli. Verzia s predĺženým rázvorom (Extended Wheelbase) začína na čiastke 486 710 €. Je však veľmi pravdepodobné, že za tento kúsok zaplatil majiteľ aj dvojnásobok.

Posledný Phantom 7. gen. je dlhší o 250 mm

Posledný Phantom siedmej generácie putuje k nemenovanému a renomovanému zberateľovi Rolls-Royceov. Ide o predĺženú verziu, ktorá je oproti štandardnej o 250 mm dlhšia (6029 mm). Pod kapotou pracuje 6,75-litrový atmosférický dvanásťvalec s výkonom 460 koní a krútiacim momentom 720 Nm. Dalo by sa povedať, že s týmito rozmermi a motorom je každý Phantom malým zaoceánskym parníkom na kolesách. Pri pohľade na tento konkrétny kus to platí dvojnásobne.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Majiteľ sa totiž pri konfigurácii inšpiroval zaoceánskymi parníkmi z 30-tych rokov minulého storočia, na ktoré odkazuje niekoľko detailov. Karosériu vo farbe Velvet Blue doplňujú strieborné linky, sošku Ecstasy of Spirit vyrobili z pravého striebra. V interiéri nájdeme špeciálne hodiny a zaujímavé motívy vo dverách, spolujazdec sa môže pozerať na zaoceánsky parník. Nechýba exkluzívna biela koža a koberčeky z jahňacej vlny. Cenu nespomenuli. Verzia s predĺženým rázvorom (Extended Wheelbase) začína na čiastke 486 710 €. Je však veľmi pravdepodobné, že za tento kúsok zaplatil majiteľ aj dvojnásobok. 

zdroj: autoblog