Karoq je pre škodovku terno, o tom niet pochýb. Od roku 2017 opustilo výrobnú linku viac ako pól milióna kusov a v posledných rokoch má veľkú zásluhu i na globálnom úspechu značky. Tento model je dostupný až v 60 krajinách sveta a vyrába sa v Česku, u nás na Slovensku, ale tiež v Rusku a Číne.

Aby Škoda udržala záujem zákazníkov aj po štyroch rokoch, onedlho predstaví medzigeneračne modernizovaný Karoq. O detailoch pripravovaného faceliftu sa automobilka zatiaľ nezmienila, no prezradila aspoň dátum oficiálnej svetovej premiéry, ktorá sa uskutoční 30. novembra. Mimochodom, tá kvôli nepriaznivej pandemickej situácii prebehne online.

Špionážne foto modernizovaného Karoqu.

Čo môžeme očakávať? 

Nuž, nakoľko Škoda drží bobríka mlčanlivosti, ide len o strieľanie do tmy, ale špionážne fotky z testovania novinky prezradili, že k žiadnym výrazným zmenám v oblasti dizajnu nedôjde. Karoq bude vyzerať prakticky rovnako a veľmi drobnou zmenou by mohla prejsť azda len mriežka chladiča a nepochybne inak budú vyzerať tiež maskované nárazníky.

Zároveň sa začalo špekulovať o použití Matrix LED technológie. Ak by sa to aj potvrdilo, tak je takmer isté, že ju v základe nedostanete. Inak povedané, záujemcovia si budú musieť priplatiť. Taktiež očakávame nové farebné kombinácie či modernizovaný dizajn diskov kolies. Čo sa týka pohonných jednotiek, tak už pomerne dlho sa hovorí o plug-in hybridnej verzii. To však v jednom z nedávnych rozhovorov vyvrátil samotný šéf Škody Thomas Schäfer, keď potvrdil, že dobíjať zo zásuvky sa zatiaľ bude dať len Octavia a Superb.

Zdroj: Škoda