Malý mestský crossover dlhé roky v ponuke Peugeotu chýbal. Jeho miesto sa snažili suplovať väčšie modely 3008 a 5008, ale tie mohli byť úspešné len do istej miery. Obľuba týchto áut stúpala závratným tempom, preto aj Francúzi prišli v roku 2013 na trh s najmenším zástupcom odvodeným od malej 208. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Široká ponuka dieselov

Na výber ste mali prakticky jediný zážihový trojvalec 1.2 Puretech. Veľmi okrajovo a len dva roky ste si mohli kúpiť aj štvorvalec s objemom 1,6 litra, ten však nie je príliš rozšírený. V tejto generácii modelu 2008 ste mali možnosť vybrať si aj z viacerých vznetových motorov, či už 1.4, 1.5 alebo 1.6 HDI.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Keďže tento model technicky vychádzal zo súdobého Peugeotu 208, logicky vám nemohol ponúknuť pohon všetkých kolies. Mali ste však možnosť objednať si aj automatickú prevodovku, ktorá sa niekomu môže javiť ako skvelý doplnok do mesta. Zaujíma vás na tomto automobile niečo konkrétne? Najazdili ste s týmto modelom väčší počet kilometrov a máte dojem, že by vaše informácie mohli byť pre ostatných čitateľov zaujímavé? Neváhajte sa s nimi podeliť v diskusii.