Oranžová, oranžová, oranžová

Vzhľadovo sa nový S model od štandardnej verzie výrazne nelíši. Asi najľahšie ho spoznáte vďaka novej farbe, matnej šedej. Na spozorovanie ďalších rozdielov potrebujete ostrejší zrak. Francúzsku trikolóru na béčkovom stĺpiku vystriedal karbónovo-oranžový motív. Oranžové sú aj strmene bŕzd Brembo za novými tmavým 18-palcovými GT Race diskami. Alpine je obutá na Michelin Pilot Sport 4. Nápisy Alpine sú teraz takisto tmavé. To sú všetko zbytočnosti. Ak chcete skutočne vyniknúť a zároveň ušetriť 1,9 kg, musíte si priplatiť za karbónovú strechu. Celková hmotnosť Alpine A110S je len 1 114 kg. V interiéri ostalo všetko po starom, až na (šokujúco) nové oranžové doplnky a prešívania.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zákrutové zviera

Zásadné zmeny sa udiali aj pod kapotou, kde inžinieri pridali 1,8 l štvorvalcu poriadnu dávku výkonu. Z 252 koní na 292 koní, krútiaci moment ostal na 320 Nm. Vďaka zvýšenému výkonu a 7-stupňovej automatickej prevodovke Getrag zrýchli na 100 km/h za skvelých 4,4 sekundy. To je rovnaký čas ako nové 6-valcové Porsche Cayman GT4, ktoré “brzdí” manuál. Maximálna rýchlosť Alpine A110 S je 260 km/h.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Všetky spomínané zmeny by mali výrazne zmeniť charakter auta. Ako avizuje Jean Pascal Dauce, šéfinžinier Alpine, zmeny na podvozku urobili z A110S veľmi vyvážené auto, ktoré ponúkne perfektnú presnosť v zákrutách a stabilitu pri vysokých rýchlostiach.

Ostáva už len cena. Tá však nie je malá. Začína na 66 500 €, čo je za "neznáme" Alpine A110S naozaj tučná suma. No svojich kupcov si určite nájde. Žiaľ, asi nie u nás. Tu totiž fakticky ani nie je v predaji. Manažéri novej športovej značky Renault kedysi rozhodli, že Alpine sa môže predávať len na samostatne vystavaných dílerstvách, oddelene od Renaultu. A to sa, samozrejme, sotva vyplatí. Ktorý víkendový športiak by ste si vybrali vy? Hlasujte v ankete nižšie.

KTORÉ BY STE SI VYBRALI?
 • Alpine A110S (66 500€) ( 35% )

   

 • Porsche 718 Cayman GTS (81 600€) ( 31% )

   

 • BMW M2 Competition (64 650€) ( 20% )

   

 • Toyota Supra (69 990€) ( 15% )

   

Odpovedalo 133 ľudí