Športový Auris, teda, po našom už športová Corolla môže poriadne zamiešať na trhu hatchbackov karty. Nemyslím tým len dizajnom, ale aj svojou technikou. Vďaka svojmu dlhoročnému vývoju hybridných pohonov to môže byť veľké plus v konkurenčnom boji. 

Ešte začiatkom roka pre portál Motoring uviedol austrálsky šéf Toyota, že chcú postaviť auto, ktoré by konkurovalo Fordu Focus ST, alebo VW Golf GTI. Sean Hanley, viceprezident pre predaj a marketing, nemá žiadne pochybnosti o úspechu tejto športovej verzie. „Radi by sme ju videli čo najskôr,“ konštatoval. 

Na túto informáciu pred pár dňami nadviazal aj šéf európskej divízie automobilky Johan van Zyl. Ten pre Autocar uviedol, že „zaradením dvojlitrového hybridu do ponuky prichádza vzrušenie. Potrebná technika už tu je, a stačí ju len vyladiť.“ Čo z toho plynie? Vyzerá to tak, že športový model bude, len nevieme kedy. Prečo si to myslím? Jednoducho preto, lebo informácie prišli od ďalšieho vysokopostaveného manažéra. Predpokladá sa, že výkon spaľovacieho motora sa bude pohybovať zhruba na úrovni 250 koní. To v kombinácii s elektromotorom môže mať veľmi slušný potenciál na strane výkonu a tiež slušnú spotrebu na každodenné použitie.  

Zatiaľ sa pokochajte detailmi vo videu americkej verzie Toyota Corolla XSE. 

Zdroj: Autocar, Foto: X-Tomi design