Všimli ste si najdôležitejšiu zmenu? Už nie VW Passat CC. Volkswagen mieri do vyššej spoločnosti tak, že sa vzdal mena Passat spájaného so strednou triedou. Zvyknite si len na označenie Volkswagen CC.

Dizajn zdokonaleného modelu CC s novo sformovanou prednou a zadnou časťou vozidla prekračuje most do vyššej triedy automobilov. Exkluzívnejšia bude aj výrazne rozšírená sériová výbava, ktorá teraz mimo iného zahŕňa novo koncipované bi-xenónové svetlomety, statické odbočovacie svetlá aj novo navrhnuté zadné svetlá s LED technológiou. Rovnako v sériovej výbave bude systém rozpoznania únavy vodiča, rádio RCD 310, nástupné lišty z ušlachtilej ocele a bezpečnostné opierky hlavy s polohovaním (vpredu).

Vo Volkswagene CC dostali miesto aj najnovšie asistenčné systémy. K týmto patria voliteľné technológie ako (po prvýkrát vo Volkswagene nasadený) Side Assist Plus zahrňujúci Lane Assist (varujúci pred vozidlami nachádzajúcimi sa v mŕtom uhle, predídenie nehody), nový Dynamic Light Assist (automatická regulácia diaľkových svetiel) a kamerový systém rozpoznávania dopravných značiek. O komfort sa okrem iného postarajú aj klimatizované sedadlá s integrovanou masážnou funkciou.

TopSpeed.sk je fandom karosérii CC.

TopSpeed.sk je fandom karosérii CC. "Nudným" sedanom dávajú nový štýl a šmrnc

Volkswagen CC budú poháňať inovatívne benzínové a dieselové agregáty; všetky TDI sú sériovo vybavené Štart-Stop systémom a rekuperáciou. V ponuke budú s výkonom 103 kW / 140k a 125 kW / 170k. Benzínové motory s objemom 1,8 l,  2,0 a 3,6 V6l ponúknu známe výkony 118 kW / 160k, 155 kW / 210 k a 220 kW / 300 k.


Verejnosti sa nový Volkswagen CC prvýkrát predstaví na Los Angeles Auto Show už budúci týždeň. Uvedenie 4-dverového coupé na slovenský trh je plánované začiatkom marca 2012.

Pozrite si aj Test Volkswagen Passat CC

Vnútri to vo VW vedeli extra dobre už od nepamäti... :)

Vnútri to vo VW vedeli extra dobre už od nepamäti... :)