Nedostatok oficiálnych informácii. To je to, čo nám momentálne chýba a tiež dôvodom, prečo špekulácie okolo tohto auta vôbec vznikajú. Pre výrobcov je to samozrejme ideálna situácia, o ich chystanom produkte sa píše aj bez toho, aby museli robiť viac ako len pohnúť prstom. Inak tomu nie je ani v prípade ostrej Corolly. 

Pred nejakým časom dala Toyota svetu vedieť, že prevedenie GR je na ceste. Ako? Šikovne ju „skryla“ do videí a fotografií iných verzií. Okrem toho však k pripravovanému ostrému hatchbacku nepovedali ani slovo.

Trojvalec a pohon 4x4

Nenápadnými indíciami na fotkách klasickej Corolly nám výrobca nepriamo prezradil, že športový variant GR dostane preplňovaný trojvalec s objemom 1,6 litra po vzore modelu GR Yaris, pričom chýbať nebude ani pohon všetkých kolies. Očakávalo sa preto, že rovnako ako Yaris, aj Corolla príde výhradne s manuálnou prevodovkou. Najnovšie dohady však naznačujú, že by tomu tak nemuselo byť.

Japonský magazín Best Car totiž prišiel s informáciou, že pripravovaná rýchla Corolla by mohla byť v ponuke aj s automatickou prevodovkou. Keď sa nad tým zamyslíme, táto informácia nemusí byť len výstrelom do vzduchu. GR Yaris síce je k dispozícii len s manuálom, nepredáva sa však v Spojených štátoch, kde sú automatické prevodovky v značnej obľube.

Pointa je v tom, že GR Corolla bude dostupná aj v Severnej Amerike a variant s automatom by tak jednoznačne dával pre tento trh zmysel. Pýtate sa, ako vieme, že sa Corolla dostane do USA, keď automobilka nezverejnila žiadne oficiálne info? Nuž, bolo to práve americké zastúpenie značky, ktoré začalo s „ukrývaním“ GR Corolly na fotky iných modelov. Viac svetla do technických parametrov pripravovanej novinky však prinesie až oficiálna premiéra, jej dátum je ale zatiaľ neznámy.  

Zdroj: motor1, Best Car