Snímka zahalená rúškom tajomstva zobrazuje RenaultSport Mégane poslednej generácie, ktorý sľubuje nielen nezvyčajný zážitok z jazdy, ale aj estetický pôžitok. Dizajnéri ostrého Mégane-u totiž čerpali z podareného závoďakú Trophy racer, ktorý uviedli minulý rok v Paríži. 

Modifikovaný predný nárazník plynulo prechádza do širokých blatníkov. Zadné partie zdobí krídlo, členitý nárazník s centrálnym otovorom pre vyústenie výfukového potrubia. 18 palcové disky z ľahkých zliatin ukrývajú brzdy Brembo.

Pod kapotu sa nasťahoval RenaultSport Mégane-u rovnaký motor ako z verzie R26.R.  Výkon zostal neznemenených 230 koní, no krútiaci moment sa podarilo navýšiť na hodnotu 320 Nm. Výkon ukrytý za týmito ciframi tećie na prednú nápravu cez 6 stupňový manuál a samosvorný diff. 

V Mégane od RenaultSport sa objaví aj naftová alternatíva, u nás v redakcii interne nazvaná "chrochták". Presne sa jedná o motor dCi 180, ktorý poháňa Lagunu GT. dCičko ponúka 180 koní a krásnych 400 Nm a mal by byť voľbou pre tých, ktorí chcú šľachtený Mégane RenaultSport používať na cestu do práce.