Úroveň reprodukcie zvuku príplatkových systémov v osobných autách je na vysokej úrovni. Veľmi kvalitné audiosystémy, množstvo reproduktorov, ktoré zahanbí nejedno domáce kino, imitáciu zvuku motora, stišovanie vnútorného hluku aktívnymi protivlnami... Hyundai ide ešte ďalej. Technici predstavili takzvaný systém SSZ (Separated Sound Zone), teda reprodukciu hudby v priestore pre každého pasažiera zvlášť a bez rušenia pre ostatných!

Počúvanie hudby pre každého zvlášť bez slúchadiel? Možno budúcnosť v Hyundai.

Vďaka pokročilým reproduktorom dokáže systém ovládať akustické polia v aute a pre každého pasažiera reprodukovať iný typ zvuku. SSZ to robí na rovnakom princípe ako systémy na potlačenie šumu.

Novinku by mali predstaviť v sériovom aute do dvoch rokov.

Medzi výhody novinky môžeme spomenúť napríklad hlasovú navigáciu len pre vodiča, hudobnú reprodukciu pre každého cestujúceho zvlášť bez obmedzovania iných účastníkov a pritom stály kontakt s ostatnými pasažiermi, čo so slúchadlami nie je možné. Hyundai tvrdí, že systém dokážu predstaviť v sériovom aute do dvoch rokov. Najskôr asi v luxusnom modeli značky Genesis. Zaujímavý nápad, nemyslíte?
 

Zdroj: carscoops

Uvidíme, ako bude systém fungovať v praxi.