Rolls-Royce Praha

Najbližší showroom Rolls-Royce zo Slovenska je v Prahe.

Pri otvorení showroomu prebehla aj česká premiéra nového modelu Rolls-Royce Dawn.

Fintan Knight, obchodný a marketingový riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars, pri otvorení showroomu povedal: „Toto miesto sa dnes stáva srdcom luxusu v Českej republike. Rodina Kadlecových má vďaka svojim bohatým skúsenostiam s týmto špecifickým segmentom trhu všetky predpoklady pre to, aby v ČR skvele zastupovala značku Rolls-Royce. Vďaka sľubnému ekonomickému vývoju v regióne strednej a východnej Európy nepochybujeme o tom, že pôjde o prospešné a dlhodobé partnerstvo.“ V Prahe bude možné automobily Rolls-Royce aj servisovať.


Pri otvorení showroomu prebehla aj česká premiéra nového modelu Rolls-Royce Dawn. Veľký a luxusný kabriolet dostanú prví zákazníci už v máji. Pri Dawne čerpali Briti inšpiráciu z historického modelu Silver Dawn, ktorý spoločnosť vyrábala v 40. a 50. rokoch 20. storočia. Cieľom návrhárskeho tímu bolo vytvoriť moderný a superluxusný štvormiestny kabriolet. Vzhľad vozidla je evolúciou konzervatívneho dizajnu Rolls-Royce. O pohon auta sa stará obrovský twin-turbo motor V12 s objemom 6,6 litra. Výkon je už tradične dostatočný, čo znamená v číslach 420 kW (571 koní). Údajne ide o najtichší kabriolet na svete.

Na showroome v Prahe môžete vidieť okrem modelu Dawn aj Phantom Drophead Coupé a Ghost Extended Wheelbase. Zastúpenie v Českej Republike plánuje predávať ročne dvojciferný počet áut.


Vďaka prítomnosti Jessicy Dyer, špecialistky na kožené detaily interiérov vozidiel Rolls-Royce, si účastníci slávnostného otvorenia mohli urobiť predstavu o unikátnych zručnostiach remeselníkov pracujúcich v továrni v Goodwoode. Jej práca bola názornou ukážkou toho, ako funguje služba Bespoke, teda možnosť ďalšej individualizácie vozidiel Rolls-Royce nad rámec štandardnej ponuky, a akým spôsobom automobilka zapája do výroby vozidiel ručnú prácu. V roku 2015 dostal takmer každý Phantom predaný v Európe individuálnu úpravu Bespoke a tiež viac ako tri štvrtiny modelov Ghost a Wraith. Klienti tejto značky jednoducho nešetria.


Zdroj: tlačová správa

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov