McLaren P1 má pred sebou veľkú kariéru.

McLaren P1 má pred sebou veľkú kariéru.

Reč je o McLarene P1, ktorý zatiaľ poznáme len v podobe konceptu. Sériová podoba príde na tohtoročný autosalón do Ženevy. Výrobca však neodhalil ani len technické podrobnosti. Napriek tomu sa našlo dostatočné množstvo pomerne bohatých ľudí, ktorí zložili zálohu. McLaren začal objednávky prijímať v novembri. Podľa posledných informácií bude musieť v polovici februára zastaviť prijímanie nových objednávok.

Osobne chápem každého jedného človeka, ktorý si P1 objednal. Ak by som to mohol, sám by som to urobil tiež. Koncept bol jednoducho úžasný a sériová podoba bude s najväčšou pravdepodobnosťou tiež.

McLaren plánoval prijať 120 objednávok ešte pred oficiálnym odhalením. Vyzerá to tak, že číslo už takmer naplnili. Informáciu o tomto enormnom záujme priniesol britský magazín carsuk.net. Odvoláva sa pritom na informácie od chlapíka, ktorý si jednu P1 objednal. Podľa jeho slov výrobca čoskoro prijímanie objednávok uzatvorí.

To však neznamená, že už nikdy nebude možné toto superauto objednať. McLaren plánuje celkovo vyrobiť 500 kusov. V tejto záplave objednávok však možno svoje rozhodnutie prehodnotí.

Zdroj: carsuk.net

Prečítajte si aj: McLaren testuje P1 na bežných cestách. Už ste počuli jeho zvuk?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov