Aktualizované o stanovisko Polície SR, 19:00, 4. marca 2023:

Virálne video, ktoré obletelo Slovensko ako blesk: muž na kapote nie je neviniatko

- V prípade 48-ročného muža, ktorý mal počas včerajšieho dňa  (3. 3. 2023) poškodzovať na Galvaniho ulici v Bratislave strieborné motorové vozidlo značky Peugeot začal poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II trestné stíhanie pre úmyselný prečin výtržníctva vo viacčinnom súbehu s úmyselným prečinom poškodzovania cudzej veci, s úmyselným prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia a s úmyselným prečinom nebezpečného vyhrážania.

- Podľa doposiaľ zistených informácií prvého trestného činu sa mal podozrivý muž dopustiť vedením motorového vozidla značky Peugeot smerom z Dunajskej Lužnej na parkovisko obchodného centra na Galvaniho ulici v Bratislave i napriek uloženému zákazu činnosti viesť motorové vozidlá. Po zastavení vozidla na parkovisku mal následne na uvedenom vozidle odlomiť obidve spätné zrkadlá, poškodiť predný stierač a kopať do karosérie s výhražnými slovami adresovanými 37-ročnej žene sediacej vo vozidle. Tá sa v obave o svoj život rozhodla na vozidle z parkoviska odísť.

- Následne muž nastúpil do vozidla a počas státia na križovatke mal vystúpiť z vozidla, vyskočiť na prednú kapotu, odtrhnúť jeden predný stierač a rukami udierať do čelného skla, čím mal spôsobiť jeho rozsiahle poškodenie. Po príchode viacerých policajných hliadok na miesto 48-ročný muž mal naďalej pokračovať v slovných útokoch na adresu poškodenej, čo u nej malo vzbudzovať obavu o život.

- Policajti obe osoby predviedli na príslušný útvar policajného zboru. 48-ročný muž bol obmedzený na osobnej slobode a po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bizarný pohľad sa naskytol v piatok poobede okoloidúcim na Galvaniho ulici v Bratislave. Nebezpečnosť celej situácie ani nemusíme rozoberať. Video zachytáva osobu, staršieho muža na kapote auta, ktorý vykrikuje vulgarizmy a v jednom momente odtrhol z auta stierač. Vodič sediaci v aute na to reaguje tým, že pridá plyn a vyberie sa do premávky, okoloidúci sa tomu celému prizerajú:

Ako z akčnej scény filmu

Bizarná udalosť pripomína scény ako zo seriálu Kobra 11, ibaže v slovenských podmienkach. Video zverejnila satirická stránka Zomri s komentárom "aká krajina, také GTA" odkazujúc na obľúbenú PC hru.

"Pridávali sme už všeličo, ale toto je zatiaľ asi najbizarnejšie v celej histórii Zomri," napísali autori príspevku.

V súčasnosti zisťujeme stanovisko polície vrátane toho, či a ako bude situáciu riešiť. Vyjadrenie následne doplníme do článku.

Zdroj: Zomri