Za návrh a stavbu Škody Atero sú zodpovední žiaci učilišťa Škoda Auto.
Škoda Atero

Škoda Atero vychádza z modelu Rapid Spaceback

Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Auto navrhli študenti

Za návrh a stavbu Škody Atero sú zodpovední žiaci učilišťa Škoda Auto. Trojdverové auto vytvorili z modelu Rapid Spaceback. Najväčšou úpravou je zmenený profil strechy. Bočné dvere sú predĺžené a B-stĺpik je posunutý o 10 cm smerom dozadu. Lepšiemu výsledku by ale neuškodili ešte väčšie dvere. Pri pohľade z profilu sú príliš krátke a vozidlo tak vyzerá ťažkopádne.


Pri pohľade na prednú časť si môžete všimnúť nasávanie na kapote, väčšiu masku a LED svetlomety s červeným podsvietením. Červenú vlastne nájdete všade. Od rôznych detailov v exteriéri a interiéri, až po podsvietenie. V zadnej časti prekvapia koncovky výfukov integrované do karosérie. Žiaci si požičali aj 18" disky z Octavie RS. Celkový tuningový pocit dopĺňa audiosústava s výkonom 1800 Wattov.


Pod kapotou je bežný motor 1,4 TSI s výkonom 92 kW (125 koní), ktorý spolupracuje s prevodovkou DSG. Výfukové potrubie z Octavie RS (bez tlmičov a katalyzátora) autu prepožičiava hlbší zvuk a motor tak znie akoby mal pod kapotou dvojnásobný počet koní.
 

Škoda Atero

Tuningové červené detaily sú všade

Galéria

Galéria: 6 obrázkov
PÁČI SA VÁM ŠKODA ATERO?
  • Áno ( 31% )

     

  • Nie ( 62% )

     

  • Je mi to jedno ( 7% )

     

Odpovedalo 213 ľudí  

„Stejně jako předchozí modely je nyní i Škoda Atero důkazem vysoké technické a řemeslné kompetence našich žáků,“ hovorí člen predstavenstva Škoda Auto za oblasť riadenia ľudských zdrojov Bohdan Wojnar.


„Naši žáci tímto projektem ukazují, co umí. Mladí lidé se do práce pustili s velkou ctižádostí a celým svým srdcem. Tak vznikl další emocionální a jedinečný automobil, na který mohou být zúčastněné kolegyně a kolegové velmi hrdí,“ komentuje člen predstavenstva Škoda Auto Micheal Oeljeklaus.

Škoda Atero

Škodu Atero, FUNstar a Citijet vytvorili žiaci z učilišťa Škoda Auto.

Myslím si, že na študentskú prácu ide o veľmi slušný projekt a nebyť obmedzeného rozpočtu, tak by bolo auto snáď proporčne krajšie. Ale predchádzajúce projekty žiakov učilišťa vyzerali lepšie, veď posúďte sami, a nezabudnite hlasovať v ankete.


Zdroj: tlačová správa, autoexpress

Galéria

Galéria: 6 obrázkov