Predná časť Kodiaqu GT sa vyznačuje širokou kapotou a maskou chladiča s čiernym lemovaním a zdvojenými lamelami, LED svetlometmi, mierne prepracovaným nárazníkom a predným spojlerom so širokými otvormi pre vstup vzduchu. Línia strechy podľa očakávania pozvoľne klesá za prednými dverami a prechádza do piatych zadných dverí. Zdôraznené sú aj lemy blatníkov a prepracované prahy vo farbe karosérie s matnými čiernymi lištami. 

Dôležitý je zadok

Zadné svetlá skrývajú kryštalické štruktúry a techniku LED. Ďalším výrazným prvkom je jemný reflexný pás, ktorý sa tiahne pod nakladacou hranou cez celú šírku vozidla a čierny difúzor s integrovanými koncovkami výfukov. Nápis ŠKODA na zadných dverách sľubujú viaceré pripravované typy. 

Adekvátne vonkajšiemu štýlu bude vybavený aj interiér plný priestoru a techniky ako nastaviteľný virtuálny kokpit či viaceré spôsoby pripojenia ako MirrorLink™, Apple CarPlay alebo Baidu’s Carlife.

Pod kapotou GT

Zatiaľ sú pripravené dva motory: 2,0 TSI s výkonom 137 kW (186 k) a pohonom prednej nápravy a motor 2,0 TSI s výkonom 162 kW (220 k) štandardne s pohonom všetkých kolies a sedemstupňovým DSG. Chýbať nebude Blind Spot Detect, Front Assist a adaptívny tempomat (ACC) s funkciou stop-go. 

Foto: Škoda Auto