Red Dot Award je jednou z najznámejších dizajnérskych súťaží na svete. Medzinárodná porota je zložená z nezávislých odborníkov, ako sú profesori dizajnu, odborní novinári či výtvarníci. Tí hodnotia podľa rôznych kritérií, napríklad stupeň inovácie, funkčnosť, kvalita, životnosť a ekológia. 

Octavia štvrtej generácie však nie je jediným modelom značky, ktorý toto ocenenie získal. Škoda získala dovedna už 14 cien Red Dot Award počas 65 ročníkov tejto súťaže. Udeľovanie cien za rok 2020 bolo naplánované na 22. júna 2020, no ak sa súčasná situácia okolo koronavírusu nezlepší, je možné, že sa slávnostné odovzdávanie cien bude presúvať. 

„Škoda Auto ponúka našim zákazníkom vynikajúci pomer ceny a úžitkovej hodnoty. Prejavuje sa veľkorysou ponukou priestoru a vysokou praktickosťou našich vozidiel, rovnako ako ich zladeným dizajnom, ktorého hlavné prvky charakterizujú pojmy „kryštalický“ a „prekvapujúci“. Cena Red Dot Award pre novú generáciu modelu Škoda Octavia je potvrdením skvelej práce tímu našich dizajnérov.“ Christian Strube, člen predstavenstva Škoda Auto za oblasť technického vývoja

Dizajn prvej triedy

Nový dizajnový jazyk automobilky Škoda je skutočným posunom vpred. Nové modely počnúc Superbom vyzerajú elegantnejšie a dizajnovo sa môžu radiť aj k prémiovým značkám. U Octavie stojí za zmienku nový predný nárazník a ostro vykreslené plochejšie svetlomety, ktoré sú vybavené technológiou LED pre tlmené a diaľkové svetlá, aj svetlá pre denné svietenie. Touto technológiou disponujú aj zadné, brzdové a hmlové svetlomety. Jedinou nevýhodou je veľkosť brzdových svetiel. Tie sú príliš malé a z niektorých uhlov, špeciálne počas jazdy, tak nemusí vodič za vami vidieť, že brzdíte. Za príplatok sú k dispozícii aj svetlá s matrix Full LED technológiou s výraznou svetelnou grafikou.  

Nový je aj koncept interiéru Octavie. Disponuje veľmi kvalitnými materiálmi, novou palubnou doskou, tvarovaným stredovým panelom a voľne stojacim centrálnym displejom. Za zmienku stojí aj nový dvojramenný volant, ktorý si buď zamilujete, alebo vám vôbec nebude po chuti a budete chcieť späť tri ramená. 

Ak chcete vedieť o novej Octavii viac, určite si pozrite náš videotest s Marošom a Alexom.