Vidíme predlohu nového SUV od Škody?

Vidíme predlohu nového SUV od Škody?

Podľa jeho slov pôjde o veľké SUV, ktoré dokonca ponúkne 7 miest na sedenie. Jeho hlavným trhom bude Čína a Rusko. SUV musí ročne nájsť aspoň 100 tisíc zákazníkov. VW na autosalóne v Detroite predstavil koncept CrossBlue. Či bude mať tento crossover niečo spoločné s novou Škodou zatiaľ nevieme. Pravdepodobne budú zdieľať modulárnu platformu MQB.

Číňania milujú veľké autá a SUV. Škoda Yeti si v tejto krajine našla veľa priaznivcov. Automobilka dokonca pre túto krajinu pripravila predĺženú verziu tohto typu. Ruský trh je na tom podobne. Výrobca plánuje odštartovať výrobu predĺženej verzie aj v tejto krajine. Veľké SUV sú v kurze. Rusi navyše radi vlastnia autá, ktoré odvezú 7 cestujúcich. Koncern VW by takto mohol konkurovať Hyundaiu Santa Fe. SUV od Škody bude samozrejme dostupné aj v 5 miestnom prevedení.

Nové SUV bude väčšie ako Yeti. Jeho meno zatiaľ nepoznáme, no vieme, že jeho hlavným domovom bude Rusko a Čína. To však neznamená, že my sa na neho budeme pozerať len z obrázkov.
Osobne dúfam, že Škoda nepoužije karosériu inšpirovanú konceptom Blue Cross.

Osobne dúfam, že Škoda nepoužije karosériu inšpirovanú konceptom Blue Cross.

Škoda to so svojimi expanznými plánmi myslí naozaj vážne. Dôkazom toho nie je len nový Rapid a Octavia tretej generácie. Okrem toho plánuje automobilka predstaviť facelift pre typy Yeti a Superb.

V minulom roku Škoda predala 939 200 kusov áut. Zaznamenala tak nárast o 6,8%. K jej cieľu jej chýba ešte niečo viac ako pol milióna kusov. Na zvýšenie predaja má ešte 6 rokov. No na nové SUV sa rozhodne tešíme. Bližšie info zatiaľ nevieme, no keď budú dostupné, určite vám ich s radosťou posunieme.

Zdroj: autoexpress.co.uk