Účastníci hodnotili spoľahlivosť vozidla, komfort jazdy, spotrebu paliva, kvalitu výroby a bezpečnosť vozidla. Lexus zvíťazil s vysokým náskokom – priemerná úroveň spokojnosti zákazníkov (index spokojnosti) je v prípade japonskej značky 89,5%. Lexus získal najvyššie hodnotenia v oblastiach týkajúcich sa kvality, spoľahlivosti a pohodlia vozidla. Organizátori britského prieskumu zdôrazňujú, že výrobca získal vysoké hodnotenia aj za užívateľskú nenáročnosť a výkon automobilov. 

Ocenenie pre Lexus NX

Bezporuchovosť áut značky Lexus potvrdilo aj ďalšie prvé miesto - v rebríčku spoľahlivosti, kde japonská značka získala skóre 9,69 z 10. V hlasovaní Honest John Satisfaction Index hodnotili tiež jednotlivé modely. Tu  získal ocenenie Lexus NX. SUV  japonskej značky bolo vyhodnotené ako najpohodlnejšie auto a umiestnilo sa v celkovom hodnotení 10 najlepších modelov s indexom spokojnosti 91,8 %. Titul najlepšieho výrobcu získala značka aj v prieskume Express 2020 Driver Power Survey. Modely RX, IS a CT vyhrali vo svojich kategóriách.

Úspešná Toyota

V prieskume Honest John Satisfaction Index 2020 zaznamenala dobré výsledky aj sesterská Toyota. Modely Prius a Yaris získali prvé a druhé miesto v rebríčku 10 najspoľahlivejších automobilov. Toyota Prius sa umiestnila aj medzi najlepšími modelmi a  crossover C-HR zasa v rebríčku 10 najkomfortnejších automobilov.

zdroj: Honest John