Pomenovanie autopilot je skutočne zavádzajúce. Podľa štúdie Euro NCAP si totiž až 70 % opýtaných myslí, že si už môžu kúpiť autonómne jazdiace auto. Neviem si predstaviť, ako takí zákazníci po nastúpení do Tesly s autopilotom skutočne jazdili.

Na to asi zakročil aj priamo Elon Musk, ktorý na Twitteri potvrdil, že názov bol zmätočný, a preto ako taký z ponuky vypadol. Dávnejšie k Tesle Model 3 bol za 5 000 dolárov k dispozícii takzvaný rozšírený autopilot (enhanced autopilot), ku ktorému ste za 3 tisícky kupovali plne autonómnu jazdu (full self-driving FSD). Dnes však už FSD nekúpite. V skutočnosti ste si za 3-tisíc dolárov dokupovali dvojnásobný počet kamier a, samozrejme, softvér.

Takéto správy však neprispievajú k povesti Tesly, o ktorej Musk tvrdil že už v roku 2017 budú jeho modely môcť samostatne jazdiť bez zásahu vodiča. Autopilot sa má neskôr do ponuky vrátiť, avšak až po tom, ako bude lepšie pripravený. Avšak ako to bude, to už nešpecifikovali. Čo si o autopilotoch a podobných asistentoch myslíte?

Zdroj: carscoops