Nissan do Paríža okrem iného priviezol aj Juke Nismo. Pri tejto príležitosti zverejnil nové informácie.

Nissan do Paríža okrem iného priviezol aj Juke Nismo. Pri tejto príležitosti zverejnil nové informácie.

Nissan vybavil Juke Nismo preplňovaným motorom s objemom 1,6 litra, ktorý dodáva výkon 160 kW (218 k). Problém však nastáva pri pohone. Na výber bude prednokolka alebo štvorkolka. Jazdné výkony zatiaľ jednoznačne hovoria v prospech pohonu prednej nápravy. Môže za to najmä šesťstupňová manuálna prevodovka. V prípade pohonu 4x4 Nissan zvolil automat CVT.

Táto automatická prevodovka evidentne nie je pre Juke Nismo to práve. Hovoria o tom časy zrýchlenia aj maximálky. Ostrý Nissan s pohonom predných kolies zvládne zrýchliť na 100 km/h za 7,8 sekundy. Štvorkolka na to potrebuje 8,2 sekundy. V porovnaní maximálky opäť prehráva práve pohon všetkých kolies, ktorý dosiahne najviac 200 km/h. Manuálna prevodovka s hnanou prednou nápravou zvládne až 215 km/h.

Juke Nismo síce nie je pekelná verzia Juke-R, ale na mierne športové vyžitie stačí. Oproti štandardu má silnejší motor, lepšie jazdné vlastnosti a športovejší vzhľad.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Crossover má však aj dizajnové zmeny, ktoré väčšina z nás už pozná. Nissan pripravil nové nárazníky, farebné schémy, masku, LED svetlá a podobne. Vnútro prijalo športové sedadlá a kožu Altancara. Štúdia tohto modelu stála na 19 palcových kolesách. Vo svete sériových verzií nebýva zvykom, že finálna podoba stojí na rovnakých kolesách ako koncept. V tomto prípade to však neplatí. Juke Nismo bude mať 19 palcové zliatinové disky.

Juke Nismo príde v Európe do predaja v januári budúceho roku. Ceny však zatiaľ nepoznáme.

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj: Nissan tají výkon športového Juku Nismo