Na pozadí hrá pieseň s názvom „Head on My Shoulders“, ktorá dokonalo dopĺňa nočnú jazdu DBX lesom. Aj keď je zahalené v tme, priestor na vyniknutie dostali LED svetlá, ktoré sa prerezávajú nocou. Jazda lesom a neskôr mestom sa strieda s prestrihmi na čiernu kožu a pneumatiky. Zadné svetlá sa kompletne líšia oproti tým na testovacom modeli DBX a až nápadne pripomínajú tie, ktoré má Vantage. Žeby ctrl+c a ctrl+v? DBX však bude nepochybne jedno z najkrajších SUV na trhu, veď videli ste už niekedy škaredý Aston Martin? Ja asi nie. 

Aston Martin Vantage 

Luxusné výkonné SUV sa rozrastajú

Aston Martin DBX bude plnohodnotným konkurentom pre „Olymp SUV-čiek“ ako Bentayga či Urus nielen technickými parametrami, ale aj cenou. Začínať by mala na zhruba 174 000 eur, čo je asi o 5 000 menej ako stojí v základe Urus.  

Pri DBX to však nebude len o silnom motore a veľa kilowattoch. Aston Martin potvrdil, že SUV dostane nastaviteľný podvozok a elektronické „anti-roll bary“. To, že DBX nebude len do mesta potvrdzujú aj testovania na Nürburgringu a Silverstone. 

Aston Martin si od svojho prvého SUV veľa sľubuje a aj nás patrične namotáva podobnými videami. Premiéra 20. 11. 2019 je už za rohom a ja sa neviem dočkať ako bude nakoniec DBX vyzerať. 

Video: astonmartin