T-Roc, Taigun, Tiguan a Touareg. VW sa chce viac zamerať na trh s SUVčkami.

Štandardný Tiguan vznikne na platforme MQB. Jeho dĺžka dosiahne približne 4,5 metra a do vnútra sa zmestí 5 ľudí. VW však myslí aj na zákazníkov, ktorým táto konfigurácia nestačí. Preto pripravuje Tiguan XL. V tomto prípade dôjde k nárastu dĺžky o pol metra. Interiér navyše ponúkne miesto pre 7 cestujúcich v troch radoch sedadiel.

VW takto plánuje zaplátať dieru medzi obyčajným Tiguanom a väčším Touaregom. Trik však bude v tom, že Tiguan sa bude vo všetkých jeho mutáciách zameriavať na menej majetných zákazníkov. XL by teda mohli Nemci predávať už od 30 tisíc eur.

VW chce rozšíriť svoju ponuku typov SUV. Cenovú politiku však nastaví tak, aby nedochádzalo k vnútornému súpereniu.

VW zaradí T-Roc pod Tiguan

V plánoch automobilky však figuruje aj Tiguan Coupe. Z názvu je jasné, že toto SUV bude bojovať športovým vzhľadom a štvormiestnym interiérom. O pohon nového Tiguanu sa budú starať staré známe koncernové motory, medzi ktoré patrí 1,4 TSI, 1,6 TDI alebo 2,0 TDI.

Na jeseň tohto roku VW navyše predstaví aj facelift typu Touareg. V najbližších rokoch však príde aj menšie SUV Taigun (2016) a sériová podoba konceptu T-Roc. T-Roc, ktorý sme mohli vidieť na autosalóne v Ževene, ponúkne rozmery približne zhodné so Škodou Yeti. Taigun vznikne na platforme VW up!. Pôjde o mini SUV s dĺžkou len 3,86 metra! Pohon bude zabezpečovať preplňovaný benzínový trojvalec. Podrobnejšie informácie prídu tradične neskôr.

Zdroj: automotorundsport.de, worldcarfans.com

Prečítajte si aj:  Mercedes chce podkúriť X6-ke od BMW. Pripravil Concept Coupe SUV

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov