Neoficiálny zdroj uviedol, že Tesla plánuje spustenie skúšobnej výroby kľúčového typu už 20. februára.

Týždňové prerušenie produkcie umožní rozšíriť kapacitu lakovne a ďalších dôležitých častí výrobnej linky. „Toto dovolí Tesle so začatím produkcie Modelu 3 v priebehu tohto roka ako bolo plánované a umožní nám stúpať smerom k 500 000 vozidlám ročne v roku 2018,“ uvádza hovorca Tesly. V Kalifornii plánuje spustenie ostrej sériovej výroby v júli. V minulosti označili analytici tento krok ako veľmi ambiciózny, najmä pri pohľade na minulosť, keď Tesla väčšinou neplnila sľubované termíny.

Pri Modeloch S a X mali problémy s kvalitou

Neoficiálny zdroj uviedol, že Tesla plánuje spustenie skúšobnej výroby kľúčového typu už 20. februára. Tento krok nemá viesť k oneskoreniu dodávok Modelu S a Modelu X. Tesla vyrobí vo februári len malé množstvo pred-produkčných prototypov na otestovanie montážnej linky a samotnej kvality montáže a jednotlivých dielov. V začiatkoch výroby Modelu S a Modelu X mali totiž problémy s kvalitou.


Tesla Model 3 má spôsobiť ďalšiu revolúciu v elektromobilite. V máji minulého roka mali 373 000 predobjednávok. Základná cena v USA má štartovať na 35 000 dolárov. V Európe môžeme počítať s podobnou sumou v eurách. Tesla sľubuje reálny dojazd 345 km a akceleráciu na stovku pod 6 sekúnd.


Zdroj: carscoops