Požiarmi na seba Tesla priťahuje pozornosť z neželaného dôvodu.

Model S tentoraz zachvátili plamene počas nabíjania. Na stranu výrobcu sa však postavili aj úrady, ktoré celý prípad prešetrili. Zdroj plameňov údajne nepochádzal priamo z elektromobilu. Najväčšie poškodenie utrpela Tesla z vonkajšej strany. Vnútorná elektroinštalácia bola v poriadku. Najviac si požiar odniesla stena, v ktorej bola elektrická zásuvka. Za štvrté horenie teda pravdepodobne môže chybná elektroinštalácia samotnej garáže.

Automobilka navyše tvrdí, že preskúmala záznamy, ktoré obsahujú dáta nabíjacích cyklov. Počas nabíjania údajne nenastala žiadna porucha a výrobca nezistil žiadne abnormálne údaje.

Tri doterajšie požiare vypukli počas jazdy. Posledný je iný, pretože auto zachvátili plamene počas nabíjania. Zdá sa, že Model S bol v tom tento krát nevinne.

Automobilka musí problém s ohňom vyriešiť čo najskôr.

Americké úrady spolu s výrobcom sa teda môžu sústrediť na vyšetrovanie zvyšných troch požiarov, ktoré nemajú viac menej ospravedlniteľnú príčinu. V jednom prípade napríklad Model S prešiel po úlomkoch na ceste, ktoré prerazili batériu. Následkom poškodenia bol požiar. Našťastie sa nikto nezranil.

Vyšetrenie a eliminovanie podobných situácií je v záujme samotnej automobilky. Odkedy sa objavil prvý požiar, akcie spoločnosti klesajú. Nie je sa čomu čudovať. Náhodné požiare nedávajú zákazníkom dostatočnú istotu. Na svete je málo ľudí, ktorí by chceli zaplatiť niekoľko desiatok tisíc dolárov/eur za auto, ktoré dokáže zhorieť.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Tesla má problémy s ohňom. Zhorel už tretí Model S