Elon poslal prototyp

Všetci čakali štandardnú Teslu Model S, veď predsa len Taycan bol plne sériový. No miesto toho sme dostali upravené elektrické monštrum, ktoré má so sériovým Modelom S málo spoločné. Širšie blatníky, semislicky a omnoho výkonnejší motor z Tesly Roadster. Nazvali ho Tesla Model S Plaid. Je poháňaný až tromi elektromotormi. Jeden poháňa predné kolesá a zadné kolesá majú každé po jednom motore. K tomu ešte aerodynamické úpravy na čele so zadným spojlerom a širšia karoséria. Za zmienku stojí určite aj čierna mágia v podobe pneumatík Goodyear. Pravdepodobne ide o typ Eagle F1 Supersport RS alebo Supercar 3R. Čerešničkou sú keramické brzdy a vybratý interiér.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Prototyp Tesly S Porsche Taycan porazil o masívnych 20 sekúnd. Čas 7:23 je vraj iba začiatok. Krátko po stanovení tohto času prišla Tesla na Twitter s tým, že po pár úpravách zajazdia čas 7:09! Tento cieľ majú už budúci mesiac, kedy sa na okruh vrátia. Napriek výrazne rýchlejšiemu času nemá Tesla žiaden titul. Svoje časy zajazdila americká automobilka počas takzvaných Industry Pool. To sú testovacie dni pre automobilky, kedy je stanovovanie časov zakázané.

Neskutočná situácia

A na ich samotnom konci sa udialo niečo, čo proste nevymyslíte. Upravená Tesla sa pokazila a počas toho, ako ju nakladala odťahovka, okolo prešiel Taycan. Vieme si predstaviť, akú radosť musel mať nielen testovací pilot, ale aj marketingové oddelenie?

Na záver. Buďme radi, že zažívame prvú rivalitu v elektromobilite. Dve automobilky, ktoré posúvajú hranice a tlačia pokrok míľovými krokmi dopredu. Ak aj upravený Model S Plaid prejde do výroby, Porsche bude odpovedať Taycanom GTS, prípadne rovno RS! Jednoducho nás ešte čaká parádny súboj a my sa iba prizerajme a tešme, s čím obe automobilky prídu.

Foto: KGP Photography, teslaratti.com, motorauthority.com, jalopnik.com