Najnovší SEAT Leon sa ukazuje ako veľmi talentované kompaktné auto. Technika koncernu VW vrátane podlahovej plošiny MQB Evo sa v najnovšom Leone prezentujú naozaj v dobrom svetle, pričom kombi Sportstourer rozhodne nie je výnimkou. V rukách mám tento týždeň jeho benzínovú verziu 1.5 TSI naladenú na 96 kW (130 k).

Na cestu si testovaný Leon ST svieti Full LED svetlometmi. Prvých 100 kusov v cene dokonca dostane ich výkonnejšiu verziu Full LED High.

Bez dvoch falošných koncoviek výfuku by to dnes už asi ani nešlo.

Za 22 000 eur je váš

Testujem Leon ST 1.5 TSI v slabšej výkonovej konfigurácii a športovej výbave FR, čo síce v reči čísiel znamená „papierovo“ skromnejší výkon 130 koní a základnú cenu 21 450 eur, ale ako ukázali prvé kilometre, je to príjemne praktické a komfortné rodinné auto s veľmi dobrou pružnosťou a nízkou reálnou spotrebou. Konkrétnejšie postrehy prezradím neskôr, časť jeho dynamického talentu však už teraz pripisujem aj dobrým pneumatikám Goodyear Eagle F1 s rozmermi 225/45 R 17. Prevádzková hmotnosť tohto konkrétneho Seatu je 1418 kg, ak treba utiahne 1,4 t ťažký príves a rozbehne sa na viac, než dostatočných 213 km/h.

Zaujíma vás niečo konkrétne? Pýtajte sa v diskusii pod článkom.