Toto je Mitsubishi EVO, ktoré nikto nechce

Nové EVO bude SUV, elektrické SUV

Pamätáte sa na legendu rally Mitsubishi EVO? Tak naň zabudnite, to nové EVO totiž bude elektrické SUV!

To, čo vidíte na obrázkoch, nie je Evo, na ktoré sme boli zvyknutí, ale nejaké SUV. Už asi tušíte, odkiaľ vietor fúka. Pozeráte sa na Mitsubishi e-Evolution Concept, SUV, ktoré ukazuje kam bude smerovať nová generácia Eva. Už to viac nebude Lancer, ani sedan, ani dvojlitrové turbo, čo prskalo všade naokolo.  Nové bude tiché, civilizované, elektrické, presný opak toho, po čom túžia fanúšikovia Lancer Evolution. Toto auto má osloviť nových zákazníkov a záujemcov. Prečo však muselo dostať meno legendy? Nebolo snáď z čoho vyberať, alebo vymyslieť niečo originálne?!

Toto je Mitsubishi EVO, ktoré nikto nechce

Štúdia Mitsubishi e-Evolution Concept je predzvesť nového Eva

e-Evolution bude štvorkolka, aspoň to ponechali. Budú ju poháňať tri elektromotory, dva vzadu a jeden vpredu. Zadné elektromotory vybavili elektronickým vektorovaním krútiaceho momentu. Automobilka hovorí, že vďaka systému Super All-Wheel Control dostane elektromobil jazdné vlastnosti supercaru. Batérie sú pod podlahou. Aby tej elektriky nebolo málo, aj brzdové strmene ovládajú elektricky a nie hydraulicky.

Toto je Mitsubishi EVO, ktoré nikto nechce

Zabudnite na prskanie dvojlitrového turba, budete si zvykať na bzučanie elektromotorov

Na palube bude mať miesto aj umelá inteligencia. Mitsubishi hovorí, že systém bude využívať sériu senzorov, aby obohatil vodičove schopnosti. Inak povedané, bude registrovať zmeny v podmienkach na ceste a sledovať dopravu i situáciu okolo auta. Navyše ponúkne aj tréningový program, ktorým si môže vodič zlepšiť svoje schopnosti.

Toto je Mitsubishi EVO, ktoré nikto nechce

Lancer EVO X bol posledným z benzínových Evolution, nová generácia bude jazdiť na baterky

Dizajn je kapitola sama o sebe, niekomu sa bude páčiť, niekomu nie. Mitsubishi do štúdie e-Evolution zapracovalo nový Dynamic Shield, teda masku, ktorá kombinuje dva zdanlivo nezlučiteľné smery, zmixovali offroad Pajero a sedan Lancer poslednej generácie. Táto novinka má pri nehode ochrániť ako auto, tak aj ľudí. Šéf globálneho dizajnu Mitsubishi, Tsunehiro Kunimoto, hovorí: „Našim cieľom je ponúknuť autá, ktoré naplnia túžbu našich zákazníkov prostredníctvom výnimočného dizajnu v kombinácii s výkonom, autenticitou a starostlivo vybranou funkcionalitou, ktorou je Mitsubishi známe.“

zdroj: carscoops.com, tlačová správa