Toyota Yaris I. generácie z roku 1999

Prepracovaný model predstavia opäť na autosalóne v Paríži. Bude mať nový multimediálny systém, ktorý umožňuje aj integráciu smartfónov. Najprv budú v ponuke modely 1998 Launch Edition Y20, ktoré budú mať rovnaký štýl a rovnaké zlaté lakovanie, aké použili na prvom Yarise v roku 1998.

Modely Y20 budú jadrom modelového radu Yaris 2019. Nahradia súčasnú výbavu Mid+ a ponúknu zákazníkom vysokú hodnotu. V ponuke budú štandardné a dvojfarebné verzie, pričom dvojfarebné budú ponúkať striebornú, perleťovú alebo čiernu farbu karosérie v kombinácii so strechou v novej tmavosivej úprave. Dizajn exteriéru obsahuje tmavosivé prvky na odlíšenie nového modelu Y20 v rámci zostavy vozidiel Yaris. Patria k nim 16-palcové sivé 10-lúčové disky kolies z ľahkých zliatin so strojom upraveným povrchom a tmavosivé bočné lišty, predná mriežka chladiča, obloženie vonkajších spätných zrkadiel a obruby hmlových svetiel (s chrómovými dizajnovými detailmi). Model Y20 sa môže pochváliť aj anténou v tvare žraločej plutvy, farebne zladenou až po strechu, tmavými zadnými tónovanými sklami a špeciálnym znakom Y20 vzadu.

Tmavosivý motív pokračuje aj v interiéri a je použitý na stredovej konzole, vložkách volantu a novom textilnom čalúnení s károvaným vzorom. Kvalitný vzhľad interiéru dotvárajú a umocňujú matné chrómové vetracie otvory, obruby reproduktorov audiosystému a meracích prístrojov a obloženie hlavice radiacej páky, čierne kobercové rohože so strieborným okrajom a znak Y20 na prístrojovom paneli a operadlách predných sedadiel.

Toyota Yaris I. generácie mala na začiatok špeciálnu zlatistú metalízu.

Nový multimediálny systém

Yaris pre rok 2019 má nový multimediálny systém, ktorý reaguje na túžbu súčasných ľudí byť neustále pripojení. Konektivita sa stáva pre zákazníkov čoraz dôležitejším kritériom kúpy a nový balík bude zabezpečovať jednoduchú integráciu smartfónov a prístup k užitočným a obľúbeným aplikáciám. Systém sa obsluhuje prostredníctvom jednoduchej centrálnej dotykovej obrazovky. Po pripojení smartfónu vám obrazovka umožní prezeranie a prácu s vybraným obsahom telefónu. Časom sa funkcie rozšíria a umožnia prístup aj k aplikáciám tretích strán.

Systém má zrozumiteľný a jednoduchý dizajn hardvéru a rozhrania HMI. Možno ho používať na zabezpečenie navigácie aktiváciou cez smartfón a reaguje aj na hlasové príkazy prostredníctvom nového mikrofónu a špecializovaného tlačidla na hlavnom paneli pri minimálnom rozptyľovaní vodiča. Dotyková obrazovka dokáže okrem toho reagovať na bežné dotykové gestá, ako je prechádzanie prstom po obrazovke či pohyb na zmenšenie alebo zväčšenie zobrazeného objektu.