Polícia SR na FB stránke zverejnila video s nasledujúcim textom: "Dnes na obed sa v okrese Dolný Kubín pretekali Poliaci na luxusných vozidlách Porsche, Ferrari a Mercedes. Vo vysokej rýchlosti a cez plnú čiaru nezvládli predbiehací manéver. Vodič Mercedesu sa stihol zaradiť, vodič Ferrari pribrzdil, na čo do neho vzápätí narazil vodič Porsche, ktorý sa čelne zrazil so slovenským vodičom Škoda Fabia. Otec, ktorý cestoval s rodinou, zahynul. Polícia bude postupovať nekompromisne. Zatiaľ bol spracovaný návrh na väzbu pre vodiča Porsche. Prípad je čerstvý, pracujeme na ňom a budeme vás neskôr informovať o podrobnostiach."

Bezprostredne po zverejnení sa strhla búrlivá priam nenávistná diskusia. Áno, je pravda, vodič pochybil. Svojou chybou zabil človeka, otca, manžela... Len ma trochu zaráža, že aj po napísaní takých komentárov, ľudia hneď za pár hodín jazdia nebezpečne... A potom pri platení pokuty sa vyhovárajú, ospravedlňujú. Málokto si však svoj hazard uvedomuje.

Veľká časť diskutujúcich uvádza doživotný zákaz činnosti. Je si potrebné uvedomiť, že nakoľko ide o Poliaka, tak ak mu súd udelí trest zákazu činnosti, bude môcť šoférovať všade inde, len nie na Slovensku... Informácia o zadržaní VP a zákazu činnosti na SR do Poľska dôjde, ale ako sa k tomu postavia Poliaci, je len na nich.  Tieto veci zatiaľ na medzinárodnej úrovni doriešené nie sú. Ak cudzinca zo zákazom činnosti chytia na Slovensku, hrozí mu trest za spáchanie prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. 

Mnohí diskutujú, prečo cestných pirátov nerieši polícia? Polícia rieši toľko, koľko môže. Niektoré veci sa, bohužiaľ, z objektívnych dôvodov riešiť nedajú. Nehoda s tragickým následkom sa môže stať aj na mieste, kde stoja policajti pravidelne.

Sú ľudia, ktorí majú plné vrecká, a tých 800-eurová pokuta za rýchlosť neodradí. A práve tu je možno kameň úrazu, prečo sa nehody niekedy stávajú. Kto na pokuty má, ten jazdí rýchlo. Samozrejme, sú aj výnimky a neškatuľkujeme...

Touto cestou na Vás opäť apelujeme, aby ste na cestách zbytočne neriskovali. Sledujte poriadne situáciu pred sebou a za sebou. Svojou správnou reakciou, povedzme pribrzdením alebo stiahnutím sa na kraj môžete predísť tragédii. Veľa (nie všetkým) nehodám by sa na cestách dalo predísť, keby vodiči neboli tvrdohlaví a nešli si svoje aj v momente, keď je pre ostatných jasné, že to jednoducho nemôžu stihnúť. 

Čo bude s vodičom ďalej rozhodne prokurátor a súd. Každopádne to bude jeden z prípadov, ktorý budú sledovať všetky média na Slovensku. Akýkoľvek trest, sankcia či vyrovnanie život však už aj tak nevrátia.