Mitsubishi dodá ukrajinským policajtom 635 ks Outlander PHEV

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) informovala, že v máji 2017 vďaka importérovi a distribútorovi MMC Ukraine*1 dodala ukrajinskému policajnému zboru 635 SUV Plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV. Slávnostného odovzdania vozidiel v Kyjeve sa zúčastni aj ukrajinský premiér a tiež aj prezident a generálny riaditeľ MMC Osamu Masuko.

Objednávka vozidiel sa uskutočnila na základe dohody o výmene emisných povoleniek podpísaných radom japonských spoločností s ukrajinskou vládou. V rámci svojho záväzku znižovať emisie CO2 a iných skleníkových plynov v súlade s Programom zelených investícií podľa Kjótskeho protokolu*2 bude ukrajinská vláda používať pre potreby svojej polície vozidlá Mitsubishi Outlander PHEV.

Je to už druhýkrát, čo spoločnosť MMC dodala vozidlá na základe Programu zelených investícií. V prvom prípade išlo o postupnú dodávku 507 elektromobilov Mitsubishi i-MiEV estónskej vláde (dodávky sa začali v októbri 2011).

Prezident a generálny riaditeľ spoločnosti MMC Osamu Masuko počas odovzdávania uviedol: "Rád by som poďakoval ukrajinskej vláde za vysoké hodnotenie našich vozidiel Outlander PHEV a rozhodnutie, že práve tieto automobily sú tou správnou voľbou pre tunajšie policajné sily. Model Mitsubishi Outlander PHEV je nielen ekologický, ale navyše využíva všetky najmodernejšie technológie od vyvinuté spoločnosťou MMC, ako je napríklad sofistikovaný systém pohonu všetkých kolies Super All-Wheel Control (S-AWC), vďaka ktorému sa tento automobil skvele uplatní pri plnení policajných úloh."

Pre Mitsubishi Outlander PHEV sa od uvedenia na trh v roku 2013 rozhodlo celkovo 80 768 zákazníkov (údaj ku koncu r2016), pričom práve Outlander PHEV sa už 4x po sebe stal najpredávanejším plug-in hybridom v Európe.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov