Nový Volkswagen Touareg s jubilejným poradovým číslom milión to nebude mať k novému majiteľovi ďaleko. Objednal si ho zákazník z Poľska. Jeho želaním bola biela farba, šesťvalcový trojlitrový turbodiesel s výkonom 210 kW, 8-rýchlostná automatická prevodovka, elektricky sklápateľné ťažné zariadenie, kožený multifunkčný vyhrievaný volant a vzduchové tlmiče. Vozidlo je v športovej R-Line výbave s čiernym paketom typickým práve pre tretiu generáciu tohto modelu.

Miliónte vozidlo z výrobnej linky slávnostne vyprevadili zamestnanci, ktorí sa podieľali na jeho výrobe. „Milión vyrobených vozidiel Volkswagen Touareg dokazuje našu technickú odbornosť a kompetenciu, ktorú odovzdávame prostredníctvom našich produktov zákazníkom do celého sveta. Pri tejto príležitosti ďakujem všetkým angažovaným zamestnancom, ktorí sa na tomto míľniku podieľali,“ uviedol Dr. Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo VW SK. V záujme spoločnosti je zvýšenie konkurencieschopnosti závodu a s tým súvisiace zabezpečenie dobrej východiskovej pozície pri prideľovaní produktov v rámci koncernu Volkswagen. „A to sa nám môže podariť len vtedy, ak budeme spoľahlivým partnerom pre našich koncernových zákazníkov a pri našej práci ešte efektívnejší ako doteraz.“

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia vyrába stredne veľké SUV značky Volkswagen ako jediný závod na svete. Spustenie výroby SUV vozidiel v Bratislave v júni 2002 sa zapísalo do histórie fabriky ako najväčší investičný projekt, ktorý zabezpečil tisícky nových pracovných miest. Dnes schádza z liniek už tretia generácia modelu. „Keď sme sa pred vyše 17 rokmi dozvedeli, že sem príde SUV, boli sme veľmi pyšní. Pochopili sme, o akú veľkú vec ide. Získali sme víziu  do budúcna a produkt, o ktorý sa  budeme vedieť oprieť,“ zaspomínal si Stanislav Pavlík, zamestnanec, ktorý stál pri zrode prvého aj miliónteho Volkswagenu Touareg.

zdroj: Závod Volkswagen Slovakia, a. s.


Volkswagen Slovakia v kocke:
Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5,5 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň aj najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine. Priemerný hrubý mesačný plat bez manažmentu spoločnosti je vo Volkswagen Slovakia 1 854 eur (za rok 2017). Medzi mnohým sociálnymi benefitmi je aj 13. a 14. plat. Volkswagen Slovakia je najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov, len za rok 2017 odviedol na daniach a odvodoch približne 250 miliónov eur. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už 4,35 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.