Na Slovensku len verzie Performance, kúpilo ich 99 % zákazníkov

Nový i30 N je k dispozícii v typoch karosérie hatchback aj fastback. Prichádza s preplňovaným motorom s objemom 2,0 litra. Na Slovensku je v ponuke iba vo výbave Performance, ktorá poskytuje výkon 206 kW (280 koní) vrátane vylepšeného zrýchlenia dostupného pre MT aj N DCT. Oba karosárske varianty modelu i30 N poskytujú maximálnu rýchlosť až 250 km/h. Nový i30 N s balíkom Performance a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 5,9 s, čo je v porovnaní s predchádzajúcim modelom zlepšenie o 0,2 s. Verzia Performance s 8-stupňovým N DCT dokáže pomocou Launch Control akcelerovať z 0 na 100 km/h len za 5,4 sekundy.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Toto sú moje prvé dojmy z modernizovaného Hyundai i30 N zo SlovakiaRingu:

Viac než 200 tisíc testovacích kilometrov

Model i30 N prešiel počas svojho vývojového procesu rozsiahlym testovaním vrátane 180 000 kilometrov testovania životnosti a ďalších desiatok tisíc kilometrov za účelom hodnotenia výkonu. Testy prebiehali jednak v náročných podmienkach v nemeckom testovacom stredisku Nürburgring-Nordschleife, ale podrobil sa tiež ďalšiemu hodnoteniu kvality vo svojom výrobnom závode v Českej republike, jazdením po slávnom Červenohorskom sedle v Jeseníkoch a trati Ecce Homo v Šternberku as ako aj na závodnom okruhu Autodrom Most.

Prvé kusy nového modelu i30 N sa v slovenských predajniach objavia už v letných mesiacoch tohto roka. Slovenský cenník a online konfigurátor je k dispozícii tu: https://www.hyundai.sk/modely/i30-n.