Príručná kuchynská chladnička s objemom 150 l je pre kufor Suzuki Vitara doslova jednohubka. Hlavne preto, že vďaka vyššej kabíne nie je problém ani s rozmermi 60x60x90 centimetrov.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pohľad do špecifikácie prezradí, že Suzuki Vitara má základný objem kufra 375 litrov. V tom je rovnaký ako majú dobre riešené hatchbacky, teda neveľký. Sklopenie zadných sedadiel ponúkne objem 710 litrov. To tiež zďaleka nie je rekordérska hodnota a podobné, aj väčšie čísla ponúknu aj oveľa nižšie klasické autá. No práve výška kabíny je veľká výhoda jeho využiteľnosti, ktorý samotné čísla absolútne neodhalia. Mať veľký objem kufra v litroch, ktorý je nízky a široký, je iste menej pratické, ako mať možnosť vložiť do auta predmety aj vyššie než meter.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

V ponuke výrobcu je okrem mnohých iných aj pre kufor viacero praktických doplnkov.

Práve túto stránku veci oceníte vždy, keď potrebujete previezť veci ako nová práčka, menšia chladnička, alebo oveľa bežnejšie nahrabané lístie z dvora pre kompostáreň. Všetky tieto veci pojala vysoká kabína vnútri auta aj v zadnej časti bezstarostne. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Vrcholom netradičných vecí, ktoré som v poslednej dobe v Suzuki Vitara previezol, boli dve profesionálne sušičky budov od zavlhčených priestorov. Nielen, že tá hlučná mašina váži viac než 30 kg a má rozmery 90 x 53 x 46 cm, ja som ich v istej núdzovej situácii potreboval rovno dve. Po sklopení zadných sedadiel som ich do Suzuki Vitara dostal obe, aj keď s istou námahou. No sušenie nivelovania podlahy, stierkovanie a následné trojnásobný náter stien počas chladného počasia, kedy steny schnú len veľmi pomaly a neochotne, mi tieto dve krabice zásadne urýchlili a zjednodušili. Pravdupovediac, že existujú také možnosti vysušovania interiérov budov som doposiaľ nepoznal. No človek mnoho vecí objaví, až keď ich potrebuje. Ak to niekomu z vás môže pomôcť, cena jednej profi mašiny sa pohybuje od cca 300 do 600 €. No, samozrejme, keď to potrebujete len raz-dvakrát za život, určite nemá zmysel to kupovať. Existujú viaceré firmy, ktoré profi náradie prenajímajú. S cenou 10 € za deň je to veľmi fajn ponuka. A hlavne, tie profi sušičky ozaj fungujú. V priebehu pár hodín dokážu premeniť na kondenz ozaj obdivuhodné množstvá vlhkosti zo vzduchu v budove.

Profi sušičku vzduchu a interiérov v bežnom aj nadpriemerne veľkom kufri klasického auta neodveziete. Suzuki Vitara ich na tesno vzala hneď dve... :)

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov