"Naše emócie sú veľmi podobné tým, ktoré zažil Lord Carrington a Howard Carter, keď vošli do Tutanchmonovej hrobky.", Matthieu Lamoure, riaditeľ spoločnosti Artcurial Motorcars.

Zrejme dva najcennejšie kúsky boli skryté v garáži a zostali najzachovalejšie.

Zbierku objavila dvojica z oddelenia automobilov, aukčného domu Artcurial, Matthieu Lamoure a Pierre Novikoff. Kolekcia obsahuje mnoho vzácnych a dokonca niekoľko zabudnutých značiek ako: Bugatti, Hispano-Suiza, Talbot-Lago, Panhard-Levassor, Maserati, Ferrari, Delahaye, či Delage. Medzi nájdenými autami je aj pár exemplárov vyrobených v kedysi vysoko cenených karosárňach ako Million-Guiet, Chapron, alebo Saoutchik. V, do značnej miery zúboženej zbierke, však momentálne vyčnievajú najmä dva najzachovalejšie kusy. Oba boli uskladnené v garáži mimo zvyšku áut. Mnohé zo vzácnych áut mali totiž svoje miesto v rôznych hospodárskych budovách a provizórnych plechových prístreškoch. Dva exempláre však zostali starostlivo uschované v garáži, hoci pod nánosom špiny a starých časopisov. Boli to Maserati A6G Gran Sports a Ferrari 250GT SWB California Spider. Ich hodnotu iba podčiarkuje ich história. Maserati A6G Gran Sports totiž v roku 1956 vyrobila karosáreň Frua a je to jeden z iba troch vyrobených kusov. Jeho odhadovaná cena je 800 000 až 1 200 000 eur. Hádam ešte zaujímavejší je príbeh nájdeného Ferrari 250GT SWB California Spider z roku 1961. Nielen, že ide o jeden z 37 vyrobených exemplárov. Auto si navyše ako nové kúpil francúzsky herec Gérard Blain, ktorý ho neskôr predal oveľa slávnejšiemu Alainovi Delonovi. Až doteraz nebolo známe, kde auto skončilo. Jeho cena sa, podľa aukčného domu, môže vyšplhať až na astronomických 9,5 až 12 miliónov eur.

Alain
 
Medzi nájdenými autami ja aj Ferrari 250GT SWB California Spider, ktoré patrilo skvelému francúzskemu hercovi menom Alain Delon.

Matthieu Lamoure, riaditeľ spoločnosti Artcurial Motorcars, na margo nájdenej zbierky povedal: "Od objavenia zbierky Schlumpfovcov v Mulhouse, nebolo nájdené takéto množstvo vzácnych automobilov a navyše v tak originálnom stave." "Naše emócie sú veľmi podobné tým, ktoré zažil Lord Carrington a Howard Carter, keď vošli do Tutanchmonovej hrobky." Automobilový odborník, Pierre Novikoff, iba dodal: "Tieto spiace krásky sú oblečené do vzácnej patiny ubiehajúceho času. Zbierka ako táto nemôže nevzbudiť vášeň v tých, ktorý milujú autá, rovnako ako v nadšencoch pre umenie a históriu."

Nechýbajú ani značky ako Porsche, či Jaguar.

Zbierku v 50-tych rokoch zostavil podnikateľ Roger Baillon. Bol majiteľom dopravnej spoločnosti so sídlom práve na západe Francúzska. V tom istom období dokonca postavil aj svoj vlastný roadster, ktorý prezentoval na Parížskom autosalóne. Jeho snom bolo postaviť múzeum, v ktorom by zachoval odkaz automobilov z predvojnového obdobia. Skôr ako sa mu to podarilo, sa však dostal do finančných problémov. Baillonova firma v 70-tych rokoch skrachovala a on bol nútený predať časť zbierky. Nových majiteľov si teda našlo 50 vzácnych kusov a zvyšok čakal na svoje objavenie až doteraz. Tím z aukčného domu Artcurial našiel zostávajúcich približne 100 áut. Z nich je len 60 v predaja schopnom stave a spoločnosť ich vydraží vo februári budúceho roku v Paríži.

Časť zbierky je v takom zlom stave, že sú momentálne podľa, aukčného domu, nepredajné.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 21 obrázkov

Zdroj: Artcurial, autoblog