Deň otvorených dverí má program od 10 do 18 h v Devínskej Novej Vsi. Návštevníci budú môcť nahliadnuť do 5 výrobných hál. V lisovni uvidia najsilnejší lis v koncerne. Jeho sila sa rovná tlaku, ktorý by vznikol pod 7 kilometrov vysokou vežou z Touaregov. Môžu navštíviť aj jednu z najmodernejších karosární v Európe, kde pracuje približne 1000 robotov. Otvoria aj halu, v ktorej vyrábajú podvozky a prevodovky a tiež montážnu halu finalizácie. Exkluzívne po prvý raz v histórii závodu otvoria aj pilotnú halu. Ide o miesto, kde sa pripravujú výstavné a novinárske vozidlá pre svetové výstavy. VW SK pripravil zároveň výstavu unikátnych historických vozidiel, ktoré vyrobili v Bratislave. Každé má svoj príbeh, za ktorým stoja ľudia s vášnivým a angažovaným vzťahom k výrobe vozidiel.

Na 3 pódiách budú návštevníkov baviť slovenskí umelci ako IMT, Tublatanka, Celeste Buckingham & Majk Spirit, Adam Ďurica a ďalší. Súčasťou programu bude autogramiáda s pretekárom Maťom Homolom a hokejistom Ľubomírom Višňovským. Lákadlom nielen pre deti bude špeciálny tancujúci a hovoriaci robot NOX.

Volkswagen deň otvorených dverí

Program

Prehliadky výroby
Novinka
Máte jedinečnú príležitosť nahliadnuť do lisovne, karosárne, agregátnej a montážnej haly. Tento rok bude po prvýkrát sprístupnená aj pilotná hala. Vstup bude z kapacitných dôvodov regulovaný, preto odporúčame prísť včas.

Detské mestečko
Po prvýkrát budú mať aj najmenší návštevníci svoje pódium a program šitý na mieru. Z detských hviezd vystúpi Mia, detský folklórny súbor Kobylka a Baby Band s populárnymi hitmi od Fíha Tralala. Svojou návštevou nás poctí aj pravý kúzelník. Samozrejme, nebudú chýbať skákacie hrady, maľovanie na tvár, guličkový bazén a ďalšie detské atrakcie.

Známe osobnosti
Svojou návštevou nás poctia aj rôzne známe osobnosti zo Slovenska a zahraničia. Hokejová legenda Ľubomír Višňovský, automobilový pretekár Matej Homola a populárny rekordér Rainer Zietlow. Pripravená bude autogramiáda a fotenia s vašimi obľúbencami.

Zóna Volkswagen Slovakia
Ďalšou novinkou bude špeciálna zóna Volkswagen Slovakia, v rámci ktorej sa odprezentujú jednotlivé oddelenia. Jej súčasťou bude aj pódium pre umelcov z radov zamestnancov a oddychová zóna vytvorená z Tuli vakov.

Európska noc výskumníkov
Exkluzívne iba počas Dňa otvorených dverí Volkswagen Slovakia budete mať možnosť na vlastnej koži vyskúšať si až 13 zaujímavých vedecko-technických experimentov pripravených v spolupráci s Fakultou informatiky a informačných technológií a Fakultou elektrotechniky, STU v Bratislave.

Novinka pre najmenších

Objavuj závod a vyhraj
Zostavte pátračský tím a vďaka netradičnej hre, do ktorej zapojíte svoj dôvtip, rýchly úsudok a postreh, spoznáte bratislavský závod z inej perspektívy. V troj- až šesťčlenných tímoch vyrazíte do areálu, kde budete hľadať rôzne kódy, kľúče a ďalšie indície, ktoré vám pomôžu odhaliť tajomstvo 25-ročného úspechu Volkswagen Slovakia. Najlepšie tímy neminie lákavá odmena.