Najextrémnejší Golf všetkých čias

Podľa magazínu Autocar pracuje nemecký automobilový gigant na modeli s označením Golf R Plus. Návrh dizajnu je vraj už dokončený. Ako už názov evokuje, malo by ísť o ešte výkonnejšiu a agresívnejšiu verziu Golfu R. Plus znamená nárast výkonu až na 279 - 294 kW (380 - 400 koní). O nemecké tátoše by sa mal postarať preplňovaný 2-litrový motor od Audi. Pýtate sa, prečo nedostane 4-valec TSI ako klasický Golf R? Ten je vraj dobrý pre oblasť okolo 320 koní, no v R Plus ich bude oveľa viac. Okrem výkonu by mala narásť aj cena. Vystúpiť by mala až na úroveň, akú má Audi RS3 Sportback.

VW Golf R400

K dispozícii by mal byť aj novo vyvinutý systém pohonu všetkých kolies, 4Motion, v dôsledku čoho pribudne aj dvojspojka. Fanúšikov manuálu asi sklamem, no v základe by sa mal nachádzať 7-stupňový automat. Výkonnosť R Plus by mala byť na úrovni R400, čiže z 0 - 100 km/h za 3,9 sekundy a maximálna rýchlosť by sa mala zastaviť na 280 km/h.

Aj keď model nie je oficiálne potvrdený, sympatie vraj k nemu chová aj samotný šéf VW, Herbert Diess.  

VW Golf R

Ak by sa výkon vyšplhal až na 294 kW (400 k), stále by to nestačilo na nadchádzajúci Mercedes AMG A45. Ten totiž dostane šialených 306 kW (416 k).

Volkswagen vytiahol eso z rukávu, ktoré dúfam, nezostane len na papieri.  

Zdroj: autocar.co.uk