VW Arteon je naozaj veľmi vydarený dizajnom a ani kvalita spracovania interiéru nie je na zlej úrovni. Výklopné zadné dvere síce zabezpečia dosť miesta na vkladanie batožiny, ale kto chce viac priestoru, tomu bude táto karoséria asi primalá. Práve pre nich má VW novinku, Arteon príde na trh aj ako kombi verzia Shooting Brake.

VW Arteon Shooting Brake by mohli predstaviť už koncom roka.

Komu bude konkurovať? Asi najviac BMW 4 Gran Coupe alebo Audi A5 Sportback. Možno by sa dal do porovnania aj nejaký Mercedes, avšak museli by ste zľaviť z priestoru a porovnať CLA SB (ktoré ale pomaly končí). Na portáli carthrottle sa objavila aj prvá skica od X-Tomi Design, ako by mohol Shooting Brake vyzerať. Samozrejme, je to len odhad šikovného PC grafika, ale predsa stojí za pohľad.

Priestrannejšia karoséria Arteonu je už ževraj "za rohom".

Dočkáme sa však aj motora VR6? VW už raz potvrdil, že výkonnejší Arteon testujú, a to by mohla byť odpoveď práve na motor VR6. Ten by mohol prísť s výkonom okolo 294 kW (400 k). Aj keď s týmto výkonom majú v koncerne ki dispozícii nadupaný 5-valec od Audi z modelov RS3 a TT RS. Čo myslíte, ponúkne ho VW pre svoj zatiaľ TOP modelový rad? Nechajme sa prekvapiť.

Zdroj foto: VW, carthrottle, X-Tomi Design

Za 6-valec v Arteone budeme určite všetci radi, TOP motorizácia by mala mať viac ako 4 valce.