Polo je tretím, stále vyrábaným modelom Volkswagenu, ktorý sa do dnešných dní dožil viac ako pol storočia na trhu. To je dôvod pripomenúť si tento úspech, aj keď to malé automobily nemajú momentálne jednoduché. Volkswagen sa s Polom však zatiaľ nerozlúčil. Veď stále si ho môžete kúpiť dokonca aj v športovej verzii GTI.
Ale späť k novej edícii. Tá vychádza z línie výbavy Style a dodáva k nej zopár „maličkostí“. Okrem sériových 16-palcových diskov či zatmavených zadných skiel dostane zákazník aj 3D nápis s číslom 50 na B-stĺpiku či na spodnej časti volantu. V interiéri pribudne aj nápis Edition 50 na nástupných prahoch.
Malé Polo za skoro 30 tisíc eur
Okrem toho je tu v základe aj čierny strop, ambientné podsvietenie, vyhrievané predné sedadlá, zadná kamera, parkovací asistent s udržiavním v jazdnom pruhu, infotainment s Bluetooth Discover Media alebo volič jazdných profilov. Na výber je s tromi verziami pohonov a základ začína s preplňovaným litrovým trojvalcom s 70 kW (95 koní) a manuálnou prevodovkou na nie príliš lichotivých 28 200 eur (v Nemecku). Ďalej je dostupný ten istý motor, ale so 7-stupňovým DSG, rovnako ako aj 85 kW (116 k) verzia litrového trojvalca.
zdroj: Volkswagen