Spyder záhadne zmizol pri preprave v roku 1960, keď ho prepravovali z Miami do Los Angeles.

Tragická nehoda

Písal sa rok 1955 a James Dean sedí za volantom Porsche 550 Spyder a smeruje na preteky v Salinas, Kalifornii. Oprotiidúci vodič na oveľa väčšom Forde Custom Tudor mu pri odbočovaní nedá prednosť a slávny herec a pretekár utrpí pri náraze vážne zranenia. Lekári ho po pár hodinách vyhlásia za mŕtveho.

Vrak Porsche 550 Spyder odkúpili pretekári a niektoré časti použili ako náhradné diely. Následne odkupuje auto staviteľ George Barris. Ten chcel pôvodne auto opraviť, ale nikdy s tým nezačal. Auto požičal Národnému výboru pre bezpečnosť na cestách. Nasledujúce roky po nehode vystavujú vrak pretekárskeho auta po celých Spojených štátoch pre zvýšenie povedomia o bezpečnosti na cestách.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Spyder záhadne zmizol pri preprave v roku 1960, keď ho prepravovali z Miami do Los Angeles. Polícia vyhlásila auto za ukradnuté, ale žiadne ďalšie informácie nemala. Dnes je to už 55 rokov, čo sa po známom vozidle zľahla zem.


Človek, ktorý údajne vie, kde je auto, tvrdí, že mal len šesť rokov, keď videl otca a ďalších mužov, ako ukrývajú Deanové Porsche za falošnú stenu. Zamestnanci múzea hovoria, že to znie príliš dobre na to, aby to bola pravda. Na druhej strane, muž poskytol detaily, o ktorých mohol vedieť len priamy svedok a prešiel testom na detektore lží.


Kde je teda problém? Mužovi budova nepatrí, ale ten je ochotný odhaliť pozíciu auta len po tom, čo dostane aspoň časť odmeny. Naopak, múzeum je ochotné zaplatiť milión dolárov len ak sa stane legálne vlastníkom Spydera. 


Zdroj: leftlanenews