To, že Lexus LC F je na ceste, bolo takmer isté. Novinku totiž viackrát zachytili počas testov v Európe a LC F bolo v pokročilej fáze vývoja. Podľa viacerých správ sa mal pod kapotou nachádzať dvomi turbami preplňovaný motor V8 s výkonom okolo 600 koní, čo by z neho spravilo najvýkonnejší Lexus v histórii. Avšak práve pri motore nastal stret záujmov. Toyota totiž zastavila vývoj motorov V8. Nielen pre samotnú značku Toyota, ale pre celý koncern. To by znamenalo, že pripravovaný LC F by prišiel o pohonnú jednotku. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Ostáva tak nejasné, čo bude s LC F? 

Naskytajú sa v podstate tri možnosti. Prvým variantom je, že Toyota umožní Lexusu dokončiť LC F s vyššie spomenutou V8-čkou, čo by z neho spravilo posledný Lexus s motorom V8. Ďalšou možnosťou je, že mohutnú V8-čku vymenia za menší motor V6, ktorý má podľa Toyoty väčšiu perspektívu. Najhorším scenárom by však bolo, že Lexus LC F skrátka nikdy nepošlú do sériovej výroby a upadne do zabudnutia.  

Stopka motorom V8 by mohla výrazne ovplyvniť aj veľké modely Toyoty ako Tundra, ktoré majú mimoriadne veľký úspech v Amerike. Znamenalo by to, že veľký pick-up by sa musel rozlúčiť s V8-čkou a dostal by preplňovaný motor V6 alebo dokonca jeho hybridnú verziu. Čo na to povedia Američania, ktorí na motor V8 nedajú dopustiť?