Zatiaľ nie je jasné, kedy príde nový Golf GTD aj na Slovensko. Jeho cena bude podobná tej nemeckej.

Zatiaľ nie je jasné, kedy príde nový Golf GTD aj na Slovensko. Jeho cena bude podobná tej nemeckej.

Modulárna platforma MQB má na svedomí hmotnosť len 1302 kg. Medzigeneračný pokles predstavuje 27 kg. Automobilka vpustila slušné zmeny aj pod kapotu. Dvojlitrový preplňovaný naftový štvorvalec dostal ľahšie piesty, rozvody s menšími trecími stratami a nové výfukové potrubie. Motor by sa mal ľahšie zohrievať. Kompresný pomer klesol z 16,5:1 na 15,8:1. Sprevodovaný bude šesťstupňovým manuálom alebo automatom DSG s rovnakým počtom prevodov.

Najrýchlejší Golf GTD dosiahne maximálny výkon 135 kW (184 k) pri 3500 otáčkach. Krútiaci moment 379 Nm leží v rozsahu od 1750 do 3250 otáčok. Golf s týmto arzenálom zrýchli na 100 km/h za 7,5 sekundy a maximálne dosiahne 230 km/h. Zrýchlenie predošlej generácie bolo 8,1 sekundy a maximálka 222 km/h. Celá táto sila si papierovo v kombinovanom režime vypýta 4,2 litra nafty na 100 km.

Ja ako fanúšik športových turbodieselov sa môžem z nového Golfu GTD iba tešiť. Takmer určite nedosiahne papierovú spotrebu, no pomer výkon/spotreba/radosť z jazdy bude veľmi dobrý.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Golf GTD nebude len o motore z posilňovne. Dostane aj bodykit. To znamená nové nárazníky, nástavce prahov, strešné krídlo a 17 palcové zliatinové kolesá. Pod bodykitom bude upravený podvozok a ostrejšie brzdy. V športovom duchu bude naladený aj interiér. Nájdeme v ňom sploštený volant, čierny strop a športové sedadlá.

Nový Volkswagen si môžete v Nemecku objednať už od 5. Marca. Jeho cena bude štartovať na 29 350€.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj: Volkswagen Golf VI GTD