Rolls-Royce prednedávnom predstavil druhú generáciu modelu Ghost. Napriek tomu, že v interiéri nájdeme aj dotykovú obrazovku, nachádza sa v ňom aj množstvo klasických tlačidiel, napríklad na ovládanie klimatizácie. Niečo také u nového Mercedesu S v podstate nenájdeme. Tým nechcem povedať, že je Ghost zastaralý, vôbec nie. Len, že je zrejmé, že Rolls má skrátka iný prístup. 

Pre magazín Autocar to potvrdil aj šéf dizajnu divízie Coachbuild, Alex Innes, ktorý tvrdí, že pre automobilku je veľmi dôležité dôkladne zvážiť implementovanie nových technológií. 

„Nie sme vždy prví predstavitelia (nových technológií), a to z dobrého dôvodu. Pre nás predstavuje technológia ďalšie prežitie toho, čo sa od Rolls-Roycu očakáva. Digitalizácia predstavuje fenomenálnu príležitosť a zvýši našu schopnosť prispôsobiť auto podľa obrazu zákazníka. Nikdy by sme však neurobili nič len kvôli použitiu technológie, ale môžeme ju vyvinúť tak, aby vyhovovala značke a tomu, čo reprezentuje. Rolls-Royce by mal byť útočiskom pri úskoku od životných problémov. Je našou zodpovednosťou aplikovať technológiu bez prekročenia hranice,“ vysvetlili Alex Innes

Komfort a luxus > technológie

Innes tiež dodal, že dôvod prečo ich modely ako Phantom či Ghost používajú analógové tlačidlá je, že sú skrátka praktickejšie a príjemnejšie na použitie, s čím sa nedá nesúhlasiť. Ak však dotykové obrazovky prekonajú komfort používania klasických tlačidiel, Rolls ich nebude mať problém použiť. Automobilka tak stále uprednostňuje pohodlie svojich zákazníkov pred implementovaním najmodernejších prvkov. Ich autá však rozhodne nie sú zastarané. Napríklad taký Ghost má veľmi vyspelé pruženie, ktoré využíva kamery. Tie skúmajú cestu pred autom a auto sa na daný povrch pripraví. 

Skrátka Rolls-Royce je odjakživa o luxuse a pohodlí. Je preto fajn, že sa automobilka drží svojich koreňov a neplánuje nič meniť. Ak chcete technologicky najvyspelejšie auto, siahnite po Mercedese S. Ak však chcete jedinečný zážitok a pohodlie, zvoľte asi radšej Rolls-Royce. 

Zdroj: Autocar